Rus Havayolu Şirketleri düşük talep sebebiyle fiyatları düşürmeye başladılar. Bu sene bilet satışları büyük indirimlerle başladı.

Avia.ru Baş Editörü Roman Gusarov, böylelikle havayolu şirketlerinin kaçınılmaz kayıpları en aza indirmeye çalıştıklarını bildirdi.

“Moskova FM” radyo kanalına röportaj veren Gusarov, “Havayolu şirketlerinin başka çıkış yolu yok. Tek alternatif yol yolcusuz uçmak, fakat bu büyük kayıplar anlamına geliyor. Geriye sadece güçlü olanın yani daha dikkatli gelişim politikası izleyen ve önceki yıllarda borçlanmayan şirketlerin hayatta kalmasına umut etmek kalıyor. Güzel gelişim gösteren güçlü havayolu şirketlerimiz var” diye konuştu.

Sektörün devlet yardımına ihtiyacı olduğunu belirten uzman, “Turizm sektörü iyileşmeden havayolu şirketlerinin nefes almasını bekleyemeyiz. Devlet yardımının mantıklı olması gerek, ayrı şirketlere değil, tüm sektöre yardım edilmesi gerek” dedi.

Kommersant’ta yer alan habere göre, Aeroflot ve Sibir kış indirimlerini ilan ettiler. İndirimler 2014’e kıyasla bir ay önceden başladı. Geçen sene şirketler uluslararası seferlerin fiyatlarını düşürmüşlerdi, bu sene ise iç seferlerin fiyatı düşürüldü.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.