Air Canada’ya ait Şanghay Pudong Havaalanı’ndan havalanan ve yerel saatle 18.45’te Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’na inmesi planlanan AC88 sefer sayılı yolcu uçağı, türbülansa yakalandı. Uzun süre türbülanstan çıkamayan  B777-300ER tipi uçak, Kanada’nın Calgary Havaalanı’na acil iniş yaptı.

Havayolu şirketi  yaralananların sayısını 25 olarak açıklarken, yaralanmaların boyun ve belden darbe aldıklarını  bildirildi. Durumu ciddi olan 21 yolcu ise Calgary kentindeki çeşitli hastanelere sevk edildi.

Kanada Ulaştırma Güvenlik Kurumu   konuyla ilgili  inceleme yapmak üzere iki müfettişini görevlendirdi. Kurumdan yapılan açıklamada,  “Air Canada’dan uçağın kara kutusu incelenmek üzere talep edilecek ve uçuş ekibiyle de  bir görüşme planlanacak” denildi.

flight-injuries7

Uçaktaki bir yolcu, yaşanan türbülans anlarını ” Bu bir cehennem uçuşuydu ” diye nitelerken, başka bir yolcu da “yanındaki  kişinin bir anda havada uçtuğunu  gördüğünü” söyledi.Patients are transported to hospital from the Calgary International Airport in Calgary on Wednesday, Dec. 30, 2015.

(Bağımsız Havacılar)

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.