Türkiye sivil havacılık sektörünün öncü kuruluşu Çelebi, Atatürk Havalimanı’ndaki yeni tesislerde hizmet vermeye başladı

Çelebi’nin yeni üssü, havalimanındaki yeni düzenlemeler çerçevesinde DHMİ tarafından tahsis edilen 11 dönüm arazi üzerinde, 6 ayda inşaa edildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) Atatürk Havalimanı’nda artan yolcu trafiğine çözüm olarak yürüttüğü yeni terminal binası ve apron genişletme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda, Atatürk Havalimanı apronunda merkezi konumdaki 1987 yılından beri kullandığı binasını boşaltan Çelebi Hava Servisi yeni binasına taşındı.

Çelebi’nin yeni tesisleri DHMİ tarafından 05/23 pistinin sonunda tahsis edilen 11.000 metrekare alan üzerinde inşa edildi. Çelebi Havacılık Holding’in inşaat departmanında görevli Mimar Mehmet Mahir Sucularlı ve Mimar Ufuk Ergun tarafından hazırlanan proje, Modernyapı tarafından uygulandı. Toplam 5.845 metrekarelik inşaat alanına sahip tesisler, günde ortalama 100 işçinin çalışmasıyla 6 ayda tamamlandı. İdari bina, bakım hangarı ve yeni depolama yerleşkesinden  oluşan tesisler, tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı

İleri teknoloji kullanılarak inşa edilen tesislerde, mevzuata uygun olarak yangına dayanıklı inşaat yapı malzemeleri kullanıldı. Bakım hangarı binasında genel bakım alanı ve kaporta atölyesinde ilk defa vinç sistemi kuruldu. Hangar iç kullanım yüksekliği, ekipmanların rahat bakım ve boyalarının yapılmasına elverişli olacak şekilde yüksek olarak inşa edildi.

“Yeni tesislerde en üst standartlarda hizmet vereceğiz”

Çelebi Hava Servisi Genel Müdürü Koray Özbay, yeni tesislerde faaliyete başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Atatürk Havalimanı, Çelebi için çok önemli bir istasyon. Yeni binamızda çok daha güçlü bir şekilde operasyonlarımızı sürdüreceğiz” dedi. Koray Özbay, “Çelebi, 1958 yılında Türkiye’nin ilk özel sektör yer hizmetleri şirketi olarak kurulduğu günden bu yana çok yol kat etti. Ali Cavit Çelebioğlu’nun Esenboğa Havalimanı’nda 1 merdiven 5 işçi ile kurduğu Çelebi bugün, 2 kıta 5 ülkedeki 36 havalimanında yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetleri veriyor. Çelebi, uluslararası standartlardaki yüksek hizmet kalitesi ile, uluslararası arenada kabul ve takdir gören global marka konumuna ulaştı. Yeni binamızda da çok daha güçlü bir şekilde en üst standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

(Borsa Gündem)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.