Körfez’de yapımı devam eden Dubai Port Limanı’nı incelemeye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,  yaptığı açıklamasında Cengiz Topel Havaalanı için unut vermedi, “Türk Hava Yolları’ndan bu konuda bir adım atmasını bekliyoruz” dedi . Elvan Hızlı tren sefer artışı ve banliyö tren faaliyet içi 2015 dedi.

CENGİZ TOPEL İÇİN TOPU,  TÜRK HAVA YOLLARINA ATTI

Cengiz Topel Havaalanına Ankara’ya Ankara’dan da diğer illere yolcu sevkiyatı gerçekleşiyordu. Kocaeli’den Trabzon’a doğrudan uçuş istendi ama bunu gerçekleştiremedik. Kocaeli’nin hava uçuşu Türk Hava Yolları’nın atacağı adıma bağlı. Onlardan bir atak bekliyoruz” dedi. YHT seferleri hakkında da konuşan Elvan, “Kocaeli’nin hızlı tren set sayısındaki kısıklık nedeniyle sefer sayılarını belki birkaç ay daha arttıramayacağız. Aralık ayından itibaren sefer sayıları artacak. Banliyö hattı da önümüzdeki yıla kaldı.  Arkadaşlarımızı yoğun olarak bu işin üzerinde çalışıyor. İnşallah en kısa zamanda bu hizmeti sizlere vermeye çalışacağız” dedi. DEKAŞ’ın toplantı salonunda gerçekleştirilen brifing geç saatlere kadar devam etti. Brifingi Kocaeli’nin iş adamları ve sanayicileri de izledi.

(Özgür Kocaeli)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yapıldığında in-cin top oynuyordu. Bu havalimanını Pegasus hayata geçirdi diyebiliriz. Pegasus da bu sayede biryerlere gelebildi, slot problemini burayla aştı.

    Borajet bu havalimanını mutlaka değerlendirmeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.