Çocuklarına havayoluyla tek başına yolculuk yaptırmak durumunda kalan anne babaların çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Air Berlin havayoluyla seyahat eden 9 yaşındaki bir kız çocuğu, aktarma olduğu Stuttgart Havaalanı’nda havayolu görevlileri tarafından 2,5 saat boyunca kaderine terkedildi.

Minik kızın başına gelenler annesinin olayı sosyal paylaşım platformu facebook üzerinden paylaşmasıyla duyuldu. Yalnız bırakılan kız çocuğunun annesinin „Lindenstrasse“ adlı dizide oynayan Clelia Sarto olduğu anlaşıldı. Bayan Sarto Facebook’ta havayolu şirketine açık mektup yazdı ve şikayetlerini dile getirdi.

Mektubuna „Havayolunuza olan güvenimi sarsmayı başardınız“ cümlesiyle başlayan Sarto havayolu şirketi tarafından kendisine kızının bir saniye dahi yalnız bırakılmayacağına dair defalarca güvence verildiği halde aktarma yapılan kentte kızının saatlerce kaderine terkedilmesini affedemediğini yazdı ve ‚Çocuğumun başıma neler gelebilirdi.. Hiç düşünmek bile istemiyorum. Yarım saat kendi başına bekledikten sonra yakındaki restorana girerek yardım istemiş. Allah’tan karşısına melek gibi bir insan çıkmış ve onu olabilecek kötülüklerden korumuş‘ ifadelerini kullandı.

Birçok havayolu şirketi tek başına seyahat edecek çocuklar için refakatçi imkanı sunuyor. Bunun için ebeveynler kısa mesafeler için 40, uzun mesafeler için ise 90 Euro ücret ödüyorlar. Kızı için refakatçi ücreti ödediklerini ancak havayolunun internet sayfasında verdiği ‚Çocuğunuzun kendisini iyi hissetmesini garanti ediyoruz‘ şeklindeki sözün pratikte geçerli olmadığının ortaya çıktığını bildirdi. 41 yaşındaki anne Clelia Sarto’nun açık mektubu facebook’ta büyük ilgi gördü ve yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. (Gülar Durgut/Zaman-online.de)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.