Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi’nin(ÇODAM) Model Uçak Atölyesi öğrencileri Türk Hava Kurumu(THK) Üniversitesi ve Hava Kuvvetleri Müzesi’ni ziyaret ederek hem günümüz uçaklarını hem de kullanımdan kalkan eski uçakları görüp inceleme fırsatını yakaladılar.

Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği(ÜZYEÇDE) işbirliği ile yürütülen atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, THK Üniversitesi’nde kendileri için hazırlanan sunumu izledikten sonra üniversiteyi ve uçak ambarlarını gezdiler. Halen kullanımda olan uçakları yakından görme ve bu uçaklara binme imkanını bulan çocuklar, acil kullanım için tasarlanan ambulans helikopteri, yangın söndürme helikopteri ve taksi helikopterine de büyük ilgi gösterdiler. Pilotluk eğitimi, uçak ve helikopterin kullanımı, üniversitenin bölümleri gibi merak ettikleri birçok sorunun yanıtını kendilerine eşlik eden pilot ve öğretim görevlilerine yöneltebilen öğrenciler, uçakların kalkış ve iniş anlarını tanık olmanın heyecanını da yaşadılar.

MÜZEDE TARİHE BİR YOLCULUK

Günümüz uçakları hakkında aldıkları bilgilerin ardından çocuklar Hava Kuvvetleri Müzesi’ne giderek kullanımdan kalkan eski uçakları görüp inceleme şansını da buldular. Eski savaş uçakları ve tek motorlu küçük yolcu uçaklarını incelerken, yeni ve eski uçaklar arasındaki teknoloji ve dizayn farkını da gözlemleyebilen öğrenciler, kendileri için hazırlanmış uçaklara binerken eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Gezinin sonunda öğrenciler kendilerine bu hizmeti sunan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini iletilerken, atölye eğitmeni pilot Mert Sülünbaz da küçük yaştan itibaren alınan pilotluk eğitimi ve uçaklarla tanıştırılmanın yetiştirilecek gelecek nesil pilotları için taşıdığı öneme dikkat çekti.

831018fbdda35bd2f37044ed4187ce7f_kecioren_belediyesi_12587 a7ea034186e14fb5f7b37cf664893cd2_kecioren_belediyesi_12586 df7c2b3c3966426c14e4b3005c931eb1_kecioren_belediyesi_12588

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.