Çorum ile Merzifon Havalimanı arasındaki ulaşım probleminin devam ettiği bildirildi.

Çorun Hakimiyet gazetesi haber merkezini arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren bazı yolcular, havaalanı ile Çorum arasındaki ulaşımda büyük mağduriyet yaşadığını hatırlattılar.

Havaalanı transfer hizmetlerini yürüten mevcut firmanın sözleşmesinin sona ermesinin ardından ulaşım konusunda bir türlü çözüm sağlanamadığına dikkat çeken yolcular, yaşanan duyarsızlığa tepki gösterdiler.

YOLCULARDAN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Merzifon Havalimanı ile Çorum arasındaki ulaşım probleminin çözümüne ilişkin görüşlerini paylaşan yolcular, “Belediye ya da Özel İdare’nin desteğiyle bu sorun çözülebilir” diye konuştular.

Yerel yönetimlerin ulaşım alanındaki hizmetlerine işaret eden yolcular, “Oluşturulacak iletişim hattı ve tahsis edilecek bir servis aracıyla sıkıntı aşılabilir. Bu kapsamda iletişim hattına gelen servis talebi en az 5 kişiye ulaştığında 10’ar TL ücret karşılığında söz konusu hizmet sunulabilir. Böylece vatandaşın havalimanı ile Çorum arasındaki ulaşım sorunu çözülmüş olur” diyerek beklentilerini dile getirdiler.

Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri ve Çorumlu idarecilere seslenen yolcular, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için acilen çözüm beklediklerini ifade ettiler. (Çorum Hakimiyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.