Çukurova Havalimanı projesi kaldığı yerden devam ediyor. Kredi sorunları aşılamayan ve yarım kalan Çukurova Havalimanı yeni kaynağını ve yatırımcısını buldu! Çok büyük ölçekli bölgenin ve Türkiye’nin yüz akı projesinin yeni sahibine DHMİ den onay!

Dev proje kaldığı yerden devam ediyor! Kredi sorunları aşılamayan ve yarım kalan Çukurova Havalimanı yeni kaynağını ve yatırımcısını buldu! Çok büyük ölçekli bölgenin ve Türkiye’nin yüz akı projesinin yeni sahibine DHMİ den onay!

Geçen yıl temeli atılan ancak yüklenici firma Koçoğlu’nun kredi bulamaması ve ekonomik sıkıntıları neticesinde iflas erteleme talep etmesiyle yatırımı durdurulan Uluslararası Çukurova Havalimanı Projesi, Koçoğlu ile İcon Group arasında yapılan anlaşma ve bu anlaşmanın DHMİ tarafından onaylanması ile proje İcon Group tarafından kaldığı yerden ve aynı şartlarla devam ettirilecek…

DHMİ’nin üst düzey yetkililerinden alınan bilgiye göre;Şirket devir işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Çukurova Havaalanın yarım kalan inşaatına 2015 Ocak ayı içinde yeniden başlanılacak ve belirlendiği 31 Aralık 2015 tarihinde işletmeye açılacak….

Çukurova Uluslararası Havaalanı projesi bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine çok büyük katkı sağlayacak.

Ülkemizin en önemli projelerinden birisi olarak dikkat çeken ve özellikle Adana ve Mersin merkezli Güneydoğu-Akdeniz ve İç Anadolu üçgeninde büyük bir ulaşım ağı olması beklenen Çukurova Havaalanı Ortadoğu-Afrika ve Asya bölgesi için de yeni bir hava sahası ve ekonomik merkez olması hedefleniyor…

(Adana Haber 1)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.