Başkentte düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenlerine SOLOTÜRK damga vurdu.

Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında gerçekleştirilen etkinlikler arasında en özel etkinlikler yine başkent Ankara’da yapıldı. Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan törenler öncesinde devlet erkanı Anıtkabir’e çıkarak Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Kültür Merkezi’ne gelmesi sonrasında başlayan törenler de en önemli kısımlardan birisini SOLOTÜRK gösterisi oluşturdu.

Yeni gösteri programı çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin temsili için katılan unsurların sayısı azaltılırken törenlere katılan sivil kuruluşların nicelik ve nitelik olarak artışı dikkat çekti. Türk Hava Yolları’nın tören geçişi için oluşturulmuş aracının üzerinde yer alan uçak maketi görenlerin büyük dikkatini çekti.

Geçit töreni ve mehteran gösterisi sonrasında sahne alan SOLOTÜRK ekibi bir kez daha göğüsleri kabarttı. Yüzbaşı Yusuf Kurt tarafından icra edilen gösteri Atatürk Kültür Merkezi çevresindeki manialar ve yoğun bulutluluk sebebiyle değişikliklere maruz kalmış olsa da görsel zenginliğinden bir şey kaybetmedi. Hava Kuvvetleri’nin kuruluş yıl dönümü törenlerinde İzmir’de yine Yzb. Yusuf Kurt tarafından F-16 uçağı ile oynanan zeybek oyunu bir kez de Ankara semalarında gerçekleştirildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.