Ünlü tiyatro oyuncusu Ersin Korkut’un havaalanında saldırıya uğrayıp dayak yediğine dair internette dolaşan, cep telefonuyla çekilmiş kısa video görüntüsünün arkasından çok ilginç bir gerçek çıktı: Görüntüde bir şahsın saldırısında dayak yerken görülen kişinin, Ersin Korkut (sağda)  değil, uzun yıllar Rusya’da yaşayan 56 yaşındaki Selahattin Büyüküsta (solda) olduğu öğrenildi. Peki kim bu şahıs?

Rusya’nın Su-24 uçağının düşürülmesinden hemen sonra, Ankara-Moskova hattında en gergin günler yaşanırken Rusya’ya bağlı Tataristan Cumnhuriyeti’nde medya ilginç bir haber yayınladı. Habere göre, TC vatandaşı Selahattin Büyükusta, “Kürt kökenli olduğu için Türkiye’de baskı gördüğünü, Rusya’dan politik sığınma istediğini” söyleyerek polise başvurmuştu. Ayrıca bu talebinin kabul edilmesi için Başkan Putin’e de mektup yazdığını  açıklamıştı. Yerel TV’lere konuşan Büyükusta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarını da sert bir dille eleştirmişti. Ancak yine medyaya yansıyan habere göre, Büyükusta’nın siyasi iltica talebi Rusya tarafından reddedildi. Daha sonra Büyükusta’nın Rusya’da illegal olarak kalıp göçmen yasalarını ihlal ettiği saptanarak sınır dışı edildiği öğrenildi.    İşte sosyal sitelerde “dayak videosu” dolaşan Selahattin Büyükusta’nın, Kazan-İstanbul seferini yapan THY Uçağından çıktıktan sonra, aynı uçakta bulunan ve kendisini Tataristan’dan tanıyan bir Türk vatandaşı tarafından tepki gösterilerek dövüldüğü bildirildi.

https://www.youtube.com/watch?v=9MU621kwKSQ

Bazı gazeteler videoda dayak yiyen şahsın tiyatrocu Ersin Korkut olduğu haberini yapmıştı. Fotoğraflara bakıldığında “fiziki bir benzerlik” olduğu anlaşılıyor.  Bu arada Beşiktaş Kültür Merkezi, ünlü oyuncu Ersin Korkut ile ilgili ‘dayak yedi’ iddialarıyla ilgili açıklama yaptı ve olayı yalanladı. Açıklamada, ‘Ersin Korkut ile ilgili sosyal medyada yer alan talihsiz haberlerin aslı yoktur’ denildi. Öte yandan bir internet sitesine açıklama yapan Ersin Korkut’un ailesi, görüntülerdeki kişinin Ersin Korkut olmadığı söyledi.(türkrus.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.