Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, memleketi Karaman’da bir dizi açılış ve temel atma törenine katıldı. Bakan Elvan burada Assistt Şirketi tarafından işletilecek olan diğer çağrı merkezleriyle birlikte DHMİ Çağrı Merkezi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

Karamanlıların yoğun ilgi ve sevgi gösterileri ile karşılanan UDH Bakanı Sayın Elvan, çağrı merkezlerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada “Böyle güzel bir günde hele hele istihdam sağlayan bir merkezi açmak bizler için oldukça gurur verici bir hadisedir.” dedi.

Bakan Elvan’ın  konuşmasınden satır başları: 

Turizme bacasız sanayi diyorduk. İşte yeni bir bacasız sanayi alanı doğdu. İstihdam alanı doğdu. Çağrı merkezleri. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan çağrı merkezlerinde çalışıyor. Bildiğim kadarıyla 10 milyonun üzerinde çalışan var çağrı merkezlerinde.

Aşağı yukarı 375 milyar dolarlık bir işlem var çağrı merkezlerinde ve çok küçük paralarla çok küçük yatırımlarla istihdam sağlıyorsunuz. Netice de burada da bu çağrı merkezinde vatandaşa hizmet sunuyorsunuz. Türkiye de aşağı yukarı 70 bin ila 100 bin arasında değişen istihdam edilen eleman var çağrı merkezlerinde. Bu rakamı dünya ölçeğinde kıyasladığımızda gerçekten çağrı merkezlerinde çalışanların sayısının oldukça az olduğunu görüyoruz.

Türkiye’nin daha katetmesi gereken bu alanda çok mesafe var. Önümüzde ki dönemlerde inşallah bakanlık olarak biz de gereken her türlü desteği vereceğiz. Çağrı merkezlerinin daha da gelişmesi daha da güçlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.

Çağrı merkezlerinin en önemli sorunlarından bir tanesi çağrı merkezlerinin ağır iş kolu olarak kabul edilmesi. Bunun anlamı şu; herhangi bir yer altı kömür işletmesiyle çağrı merkezlerinin konumu aynı.

Bu konuda çalışma bakanlığımız bir çalışma başlattı. İnşallah çağrı merkezlerimizin bu sorununu çözeceğiz. Önemli bir sorun ve gerçekten daha doğrusu maliyet açısından çağrı merkezlerine yük getiren önemli bir unsur. Bunun giderilmesi yönünde gereken çabayı inşallah sarf edeceğiz.

Yapılan konuşmaların ardından Çağrı Merkezi Bakan Elvan ve protokol üyeleri tarafından hizmete açıldı. Çağrı merkezini gezen Bakan Elvan, DHMİ Çağrı Merkezinde bir görevlinin yerine oturarak çağrıya cevap verdi. Sayın Bakanımız Elvan’a, çağrı merkezimizi arayan bir vatandaşımız İstanbil Yeni Havalimanındaki çalışmaları sordu. Bakanımız bu soruyu şöyle cevaplandırdı:

DHMİ’YE ERİŞİM ARTIK DAHA KOLAY

Dünya çapında başarılı işletmeciliği ile dikkat çeken kuruluşumuz, vatandaş memnuniyetini esas alan çağdaş uygulamalarına yenilerini ekliyor. Geçen ay hizmete verdiği mobil uygulamaları büyük ilgi gören DHMİ, hizmete giren Çağrı Merkezi ile yolcularla daha etkili iletişim kurma yolunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Sayın Bakanımız tarafından hizmete açılan  Çağrı Merkezimiz,  DHMİ ile TÜRKSAT AŞ. Arasında imzalanan sözleşme kapsamında, alt yüklenici olan ASSİSTT Şirketi tarafından DHMİ’nin koordine ve kontrolünde işletilecek.

Yurtiçi ve Yurtdışından çoklu erişim kanalları  (Telefon, e-posta, internet vb.) vasıtası ile arayanlara müşteri memnuniyeti esaslı hizmet sunacak olan DHMİ Çağrı Merkezinde görev yapacak olan personelin eğitim çalışmaları tamamlandı.  Çağrı merkezi görevlilerinin yararlanacakları bilgi bankası DHMİ tarafından titizlikle oluşturularak ASSİSTT çalışanlarının kullanımına sunuldu. Çağrı merkezi çalışanları, bu bilgilerden yararlanarak soruları cevahlayacaklar. Anında cevap verilme imkanı bulunmayan sorular için bildirim açacak olan görevliler, soruları DHMİ’nin ilgili birimlerine iletecekler,  gelen cevapları da soru sahiplerine ulaştıracaklar.

Tüm çağrı ve bilgi taleplerine hızlı bir şekilde cevap verebilecek ileri teknoloji alt yapısına sahip bulunan DHMİ ÇAĞRI Merkezi’nin erişim numarası 444 34 64’ tür.   Erişim numarasının 34 64 rakamları, telefon klavyesinde DHMİ harflerine karşılık gelgyor.  Ayrıca,  “iletisimmerkezi@dhmi.gov.tr “adresinden gelecek bilgi talepleri de süratli bir şekilde cevaplandırılacak.

DHMİ Çağrı Merkezinde; 25 İletişim Merkezi Temsilcisi (5 tanesi engelli çalışan olmak üzere), 2 Takım Lideri, 2 Uzman Toplam 29 kişi görev yapacak.

11

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.