DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) ekiplerinin, “5 Mart ARFF Memurları Günü”nü bir mesajla kutladı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı;

Türk havacılığını dünyanın zirvesine taşıyan Türkiye’nin havalimanı otoritesi olarak bugüne kadar birlik beraberlik içinde çok büyük başarılara imza attık. Cumhurbaşkanımızın eşsiz 2023 vizyonuyla paralel büyük bir hassasiyetle yürüttüğümüz çalışmalar ve yatırımlarımızla DHMİ çalışıyor, Türkiye geleceğe güvenle uçuyor!

Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) birimimiz, Yangın Söndürme Simülatör Tesislerinde uluslararası düzeyde aldığı eğitim ve teknolojik dönüşüm yeteneği ile Avrupa’nın en güçlü ARFF teşkilatı konumuna geldi. Pandemi koşullarında dahi uluslararası standartlarda eğitimler alan, ülkemizi başarılarıyla gururlandıran fedakâr personelimiz havalimanlarımızda 7 gün 24 saat görev başında. 11.02.2021 tarihinde Geyikli’de çıkan Ro Ro gemisi yangınında ARFF ekiplerimizin hızlı ve etkili müdahalesi diğer birçok kurtarma faaliyetinde olduğu gibi büyük takdir topladı. Bu vesileyle sadece yurt içinde değil gerekli durumlarda yurt dışında da kurtarma hizmeti veren kıymetli mesai arkadaşlarıma üstün başarıları için teşekkür ediyorum.

Hayat kurtarmak gayesiyle her koşulda korkusuzca gayret göstererek, yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara imza atan fedakâr ARFF memurlarımızın “5 Mart ARFF Memurları Günü”nü kutluyor; üstün başarılarının devamını diliyorum.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.