DHMİ ve Alman Hava Seyrüsefer Sağlayıcı Kuruluşu DFS yetkililerinin katıldığı ”İşbirliği ve koordinasyon toplantısı”Almanya’da yapıldı.

Samimi bir havada ve son derece verimli geçen toplantıya, DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım ile birlikte Seyrüsefer Dairesi Başkanı Mustafa Kılıç ve Elektronik Dairesi Başkan Yardımcısı Cengiz Paşaoğlu iştirak etti. Alman heyeti ise Alman Hava Seyrüsefer Sağlayıcı Kuruluşu DFS’nin CEO’su  Prof. Klaus-Dieter Scheurle ve ilgili direktörlerden oluştu.

DSC_1337

DFS tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda; karşılıklı bilgi değişimi ve tecrübe paylaşımı, hava sahası tasarımı ve ATS rota yapısı konuları görüşüldü. Toplantıda; İstanbul Yeni Havalimanı, geliştirilmesi düşünülen DHMI/DFS ürünleri, Ar-Ge çalışmaları, eğitim, ATC Selection yazılımında nasıl bir yol haritası izlenebileceği gibi konular da ele alındı.

Toplantı kapsamında Langen ACC ve Frankfurt Kule’yi ziyaret eden DHMİ heyetine, DFS ürünleri ve hava trafik yönetim sistemleri konusunda ayrıntılı bilgi verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.