Bozok Üniversitesi Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları Kulübü öğrencileri yamaç paraşütleriyle Yozgat semalarında uçtu.

Bozok Üniversitesi öğrencilerini yamaç paraşütü ile tanıştırmak ve havacılığı sevdirmek amacıyla yapılan uçuşlarda adrenalin coşkusu doyasıya yaşandı. Bozok Üniversitesinde bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerden olan Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları kulübü öğrencileri Türk Hava Kurumu, Yozgat Şubesi Eğitmenleri tarafından aldıkları pratik ve teorik eğitim sonrası yamaç paraşütü uçuşu yaptılar. Öğrenciler ilk defa Yozgat semalarında yamaç paraşütü uçuşu yapmanın keyfini çıkarttı. Yerköy ilçesinde gerçekleştirilen uçuşlarda havada görsel şölen yaşandı.

Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları Kulübü Akademik Danışmanı öğretim görevlisi Fuat Köker, Bozok Üniversitesi Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları Kulübü ile Türk Hava Kurum Yozgat Şubesiyle ortaklığı ile yamaç paraşüt kursu düzenlediklerini söyledi. Yamaç paraşütü kursuna 8 üniversite öğrencisi ve 2 öğretim görevlisinin katıldığını ve kursu başarı ile tamamladığını belirten Köker: “Uçuşlarımızı Yerköy ilçesinde gerçekleştirdik. Bundan sonra ise Yozgat merkezde Çeşka kalesinde yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz uluslararası yamaç paraşütü festivaline buradan tur düzenlemeyi düşünüyoruz. Yamaç paraşütüyle uçmak gerçekten çok güzel bir duygu ve öğrencilerimizin bunu gönülden isteyerek yapmış olmaları ve burada bir ilki başarmış olmaları bizler açısından da çok sevindirici, burada ki asıl amaç öğrencilerimize yamaç paraşütünü sevdirmek ve yeni tercih yapacak öğrencilere Bozok üniversitesinin bir alternatifi olarak sunmak istiyoruz. ”dedi.

Öğrenciler ise yamaç paraşütü tanışmanın çok heyecanlı olduğunu belirten öğrenciler adrenalin sevenlerin bu sporu yapması gerekiyor. Üniversitemizde bu sporun daha ileriye taşınmasını istiyoruz diye konuştular.

parasüt3

parasüt1

parasüt2

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.