Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Yılmaz Büyükerşen’in bu sözleri THY’nin çıktığı zirvenin ve o zirvede beklentilerin artmasının da bir göstergesi. Anadolu’da hangi şehre gitsem THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun kulakları çınlatılıyor.

 

Herkes sefer istiyor, seferi olan da sayısının artırılmasını.
Turizm cenneti memleketimizde, her şehrin iddiası da farklı.  Deniz-kum-güneş her daim kitle turizminin baş mekanı olacak da, turistlerin de Türkiye’ye ilgisi değişiyor. Antalya’dan çok İstanbul’un talep görmesi de bir gösterge.

 

Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir kaplıca kentidir, Bizans’a kadar dayanır, saray ailesi tatile gelirmiş. Selçuklu ve Osmanlı’da da hamam olarak kullanılmış. İşletmeciler sudan para kazanır ama hamam olarak kazanır. Sizin için bütün dünya İstanbul olduğu için buraları bilmezsiniz” diye anlatıyor.  Yılmaz Büyükerşen’in şehrine dair anlatacak o kadar çok sözü var ki, Rixos’un patronu Fettah Tamince, “Hocamı dinledikçe sırf Eskişehir’e 3-5 otel açmak lazım, şehri bu kadar güzel pazarlayan bir başkan olduktan sonra” diyor.

 

Eskişehir’deki otelin yatırımcısı Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı, Eskişehirli Erol Tabancasözü alıyor: “Eskişehir uluslararası marka olabilir. Millet İtalya’ya sırf detoksa gidiyor”  29’uncu Rixos’u Eskişehir’de açan Fettah Tamince ekliyor: “Artık otel kadar, havaalanı da elzem.”

 

Eskişehir’in havaalanı var, uçağı eksik. Yılmaz Büyükerşen isteğini dile getiriyor: “Dolmuş uçak olsa çoğunluğu yerli 800 bin turist sayımızı rahatlıkla katlarız.” 

(Akşam)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.