Uçuşlar askıya alındı.

Nijerya’nın en büyük havayolu şirketi Arik Air, geçen hafta Ebola virüsü taşıyan bir kişinin Nijerya’ya uçması ve burada ölümü ardından Liberya ve Sierra Leone’ye tüm uçuşlarını askıya  almasının ardından, BAE Hükümeti de, Dubai’ye yapılan uçuşları yasakladı.

Liberya, Batı Afrika’yı etkileyen Ebola virüsü salgınıyla mücadele etmek amacıyla komşularıyla sınırlarının birçoğunu kapatma kararı aldı. Ebola’nın etkilediği kesimlerinse karantinayla alınmasına karar verildi.

Ebola virüsüne yakalananların yüzde 90’a varan orandaki bölümü yaşamını yitiriyor.Ancak hastaların erken tedaviye başlamaları durumunda yaşama şansları artıyor.

Liberya’da Devlet Başkanı Ellen Johnson-Sirleaf‘in başkanlığında toplanan kriz merkezi, bir dizi olağanüstü karar aldı. Buna göre iki havaalanı ve 3 sınır kapısı dışında tüm sınır kapıları kapatıldı..  Şimdiye kadar 670 kişinin canına malolan salgının önlenmesi için  geçişlere açık havalimnaları ve sınır kapıları ise çok sıkı bir şekilde denetlenecek. Ülkeye giriş-çıkış yapan herkes Ebola testinden geçirilecek.

Şu an için  Ebola virüsü taşıyan herhangi bir yolcu ile  ilgili  olarak   Türkiye sınır kapılarında herhangi bir vakaya rastlanılmadı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.