Dünyaca ünlü Sint Martin adasında yer alan Prenses Juliana Havalimanı’nda uçak izleyen bir kadın hayatını kaybetti.

Karayiplerde yer alan Hollanda’ya bağlı Sint Martin adasında havacılıkta kurallara uymanın önemine dikkat çeken bir olay yaşandı. Sint Martin adasında yer alan ve pistinin konumu nedeniyle havacılık meraklılarının rüyalarını süsleyen Prenses Juliana Havalimanı’nda Yeni Zelanda vatandaşı bir kadın uçakları izlemek isterken hayatını kaybetti.

Yerel polisten yapılan açıklamaya göre 57 yaşındaki kadının havalimanı sınırını düzenleyen çitler üzerinden kalkan uçağı izlemeye çalışırken uçak motorunun oluşturduğu itki nedeniyle yaralandığı açıklandı. Ağır şekilde yaralanan kadının hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

UYARILAR VAR AMA DİKKATE ALINMIYOR

Dünyaca ünlü havalimanının sınırlarını belirleyen çitlerde onlarca işaret bulunmasına rağmen turistler tarafından dikkate alınmıyor. Dünyanın pek çok ülkesinden sadece uçaklarla aynı karede fotoğraf çektirmek için bölgeye giden turistler uçakların kalkış ve iniş anlarında riskli alanda bulunarak uyarıları dikkate almıyor.

Prenses Juliana Havalimanı pisti ile çitler arasında sadece 50 metre bulunuyor bu mesafe uçakların oluşturduğu itme gücünün zarar vermesini engelleyecek kadar büyük değil.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.