Türk Hava Yolları’nda 30 yıldır uçan Airbus A310 uçaklarından kalan sonuncusu TC-JCZ son seferini bugün gerçekleştiriyor.

Türk Hava Yolları 1985’de ilk A310 uçağını teslim aldığında yeni bir dönem başlıyordu. Yolcular bu uçağı geniş kabiniyle çok sevdi. Uçuş ekipleri ise performansını… 7’si 200, 7’si de 300 serisi toplam 14 A310 THY filosuna katıldı.

A310’lar ile bir çok hat açıldı. Uzaklar yakın oldu. Ama bir dönem geldi A310’lar da yerini yavaş yavaş yeni uçaklara bırakmaya başladı. Bu uçaklardan bir bölümü satıldı. Kalan 3’ü ise yeni bir sayfa açtı. Kargoya çevrildi.

O uçaklardan kalan son ikisinden TC-JCY geçtiğimiz aylarda emekli oldu. Ama Kokpit.aero’nun ulaştığı bilgilere göre uçak büyük bakımdan geçirilecek. Yeni sahibinde bir süre daha uçacak.

SON SEFER MİLANO’YA

TC-JCZ ise bu gece son seferi için havalanacak. Atatürk Havalimanı’ndan saat 23.25’te kalkacak uçak, kargosunu Milano’ya götürecek. Burada yükünü boşaltmasından sonra saat 03.45’te İstanbul’a dönecek. Bu TC-JCZ uçağının son uçuşu olacak. Ardından uçak sökülecek.

TÖREN YOK

Türk Hava Yolları bu son uçuş için bir tören planlamıştı. Ancak tarifedeki değişiklik nedeniyle bu gerçekleşmedi. İlerleyen günlerde TC-JCY uçağının bakım ve yeni müşterisine teslimi için bir tören planlanıyor. (www.kokpit.aero)

Bir Vedayı Hak Etmiyorlar mı? Demiştik;

Bir Vedayı Hak Etmiyorlar mı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.