Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet ŞANVER, Hava Kuvvetleri Kuvvet Astsubayı Hava Levazım Kıdemli Başçavuş Nazmi HARMANCI ile birlikte, 19 Kasım 2014 tarihinde Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevini ziyaret etmişlerdir.

hv12

Korgeneral ŞANVER’in bu seferki ziyaretinin özel bir sebebi vardı: Eylül 2014 tarihinde kreşe başlayan Elif Zeynep Bebeği arkadaşlarıyla birlikte görmek ve durumunu öğrenmek. Ziyaretinde Elif Zeynep’i arkadaşları ile gayet huzurlu olduğunu müşahede eden Korgeneral ŞANVER, öğretmen ve gözetmenlere teşekkür etmiş, mutlu bir şekilde kreşten ayrılmışlardır.

25 Aralık 2012 tarihinde elim bir trafik kazasında babası Hava Savunma Astsubay Üstçavuş Ahmet Murat BİRDANE ile annesini kaybeden ve Sayın Genelkurmay Başkanımızın direktifleri ile “TSK’nın Gülü” olarak kabul edilen Elif Zeynep’in Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevine kaydı Eylül 2014 ayı içerisinde yapılmıştır. Kayıt işlemlerinde Hava Kuvvetleri Kuvvet Astsubayı Kıdemli Başçavuş HARMANCI Elif Zeynep’e ve ailesine refakat etmiş, bizzat ilgilenmiştir.

26 Mayıs 2014 tarihinde 18 yaşına geldiğinde teslim edilmek üzere Elif Zeynep’e Hava Kuvvetleri Komutanlığı koordinesinde gerçekleştirilen yardım kampanyası sonucunda bir ev hediye edilmişti. Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın ÖZTÜRK ve Bayan ÖZTÜRK, nine ve dedeleri ile birlikte Hava Kuvvetleri Karargâhına gelen Elif Zeynep’e yakın ilgi göstermişler, hediye edilen evin tapusunu kendi elleri ile teslim etmişlerdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.