Emekli Kaptan Pilot, Coşkun Yılmaz, havacılık sektörü içerisinden yetişmeyen eleman sıkıntısı ile kural ve haklar üzerine bir anısını sizler için kaleme aldı.

Sermayenin eğittiği, emekçi düşmanı, sendika istemeyen, böl, parçala, yönet iğrenç mi, iğrenç zihniyetli bir iki kişi geldi şirkete. Adamın uçuş hakkında, hava yolu yönetimi, vardiyalar, ikramiyeler, kesin kurallar hakkında bilgisi yok, zerre kadar, her birime karışıyor, bizim de simülatör paralarına taktı, kesilsin diye.

İdare buyurun sizi de uçuralım dedi. 02.00-03.00 gibi bir uçuşta, her zaman eğitimi yapılan yangın, elektrik, hidrolik, klima arızaları, yan rüzgarda iniş  eğitimine katılmış, perişan olmuş. 

-“Hakkınızdır, helal olsun.” demiş.

Birader önce öğren, sonra uygula uygulayabilirsen kendi kurallarını uygula, hava işletmeciliği risklidir, gerekli sermaye dudak uçuklatır, bir, iki uçağın yedek meydana gitmesi, yolcuya yemek, süre uzunsa otel gereklidir.

Bizim sermaye yatırım yaptı mı hemen kısa zamanda çıkarmak ister, nerede havacılıkta böyle bir kazanç. Gitti, arkadan gene bir sermayenin aynı zihniyette ki adamı, bunlar dışarıda eğitim görüyor, iyi de Batı emekçisi zor almış sendikal hakları, ölenler olmuş emek için, bir de iş veren sendikası var, onu da kapatııııııı… olmaz, yaaaaaaaaaaaa…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.