Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından hava yolu yolcularının, havalimanı servisi beklerken mevsim şartlarından olumsuz etkilenmemesi için inşa edilen Havalimanı Yolcu Bekleme Salonu kullanıma sunuldu.

Erzurumluların bilhassa soğuk kış günlerinde havalimanına gitmek için saatlerce açık alanda otobüs bekleme zahmetine son vermek için inşa edilen Havalimanı Yolcu Bekleme Salonu, Erzurumluların büyük takdirini kazanıyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, istasyonla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, önemli bir sorunun çözümünü gerçekleştirdiklerini belirterek, vatandaşların memnuniyetlerini ifade etti. Kıraç,  Erzurumluların memnuniyeti için ulaşımda her türlü yeniliği takip ettiklerini belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü : “Burada çok elzem olan bir hizmeti yerine getirmiş bulunmaktayız. Yolcu bekleme salonumuz müşahede ettiğimiz kadarıyla yıllardan beri burada otobüs beklerken karda kış da kıyamette soğukta yağmurda ayazda yaşlılarımız hanımlarımız genç ihtiyar demeden çile yaşıyor idiler. Bizler geldiğimiz günden itibaren bunun bir sorun olduğunu tespit ettik.  Bu sorunu belediye başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’ye ilettik acilen burada bir tedbirin alınması gerektiğini kendileri bize talimat verdiler. Biz de insanımıza layık bir müessese kurduk.  Erzurum insanına hizmet endeksli, hizmet odaklı çalışıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak daha büyük hizmetlere imzamızı atacağız. Vatandaş burada 1 -1,5 saat -30 derecede beklerken, şimdi günlük gazetesini okuyarak, çayını yudumlayarak kaloriferli bir ortamda otobüsün hareket saatini bekliyor. Dönüşen, değişen, gelişen Erzurum’a hep birlikte katkı sunacağız. Aynı zamanda havaalanına yolcu taşıyan otobüslerimizi de yeniledik. 4 yeni otobüsümüzü havaalanı servisi için hizmete aldık.”

Havaalanı Yolcu Bekleme Salonu’nda yazın serinleme imkanı tanıyacak olan klima, günlük gazeteler, ücretsiz çay servisi, 1’i engelliler için olmak üzere 2 adet de wc bulunuyor.

1_39 2_29 4_21

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.