Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotları, Türk Hava Kuvvetleri`nin 103. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Eskişehir`de gerçekleştirilen etkinlikte gösteri sundu.

Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotları, Türk Hava Kuvvetleri`nin 103. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Eskişehir`de gerçekleştirilen etkinlik öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ekibin Tim Lideri Yüzbaşı Osman Yığcı, gazetecileri yaptığı açıklamada, Türkiye`de hava gösterileri olarak çok sık etkinliğin bulunmadığını kaydetti.Mümkün olduğunca çok etkinlik yapmaya çalıştıklarını ifade eden Yığcı, şöyle konuştu:”Türk gençlerinin havacılığa olan ilgisini artırmaya, pilotluğun güzel ve önemli meslek olduğunu göstermeye çalışıyoruz.Havacılık alanında Türk insanını, Türkiye`yi ve Türk Silahlı Kuvvetleri`ni tanıtıyoruz.Türkiye`nin gökyüzündeki milli takımıyız. Dosta güven, düşmana korku vermeye çalışacağız.”

150 BİN İZLEYİCİ VARDI…

Binlerce vatandaşın heyecanla takip ettiği gösterilerde Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarının havada yaptığı birbirinden zor ve tehlikeli hareket, izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Gösteriler izleyenlerden tam not aldı.

Gösteriyi Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen  de izledi.

Gösteriyi izlemeye gelen vatandaşlara ilk olarak sergilenen askeri uçaklar tanıtıldı, ardından paraşüt gösterileri yapıldı. Ali İsmet Öztürk’ün ‘Mor Menekşe’ adlı akrobasi uçağıyla yaptığı gösteri ilgiyle izlendi.

Dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrotim grubu olan Türk Yıldızları, bu yılki gösterilerini Türk Hava Kuvvetleri’nin 103. kuruluş yıl dönümü için Eskişehir 1. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda gerçekleştirdi.Türk yıldızlarının havada çizdikleri kalp figürü izleyenlerin beğenisini kazandı.

Binlerce vatandaşın katıldığı gösterilerde önce paraşütle atlayan askerler, Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı. F-16 savaş uçaklarından oluşan Solo Türk’ün havada yaptığı akrobasi gösterileri, büyük beğeni topladı.

Fotoğraf: Trthaber

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.