Eskişehir’de, Türk Hava Kuvvetleri’nin 103. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yarın gerçekleştirilecek hava gösterisi öncesinde prova uçuşları yapıldı.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan hava araçları, gösteri pilotu Ali İsmet Öztürk ve SOLOTÜRK, Eskişehir’de kurulu bulunan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’na bağlı 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda prova uçuşlarını yaptı.

Bugün saat 14.00’te gerçekleştirilecek etkinliğe vatandaşları davet eden SOLOTÜRK Gösteri Ekibi’nin 1. Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt, kendileri dışında Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nin ve gösteri pilotu Ali İsmet Öztürk’ün de göster yapacağını ifade etti. Kurt, “Hürkuş’un geçişi olacak. Bando konseri, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan hava araçlarının geçişi de yapılacak. Yarın, kent halkını gösteriye bekliyoruz. Eskişehir halkını çok güzel bir gösteri bekliyor” dedi.

Kurt ayrıca, vatandaşların etkinlikle ilgili izlenim ve fotoğraflarını “#HVKK_Eskisehir14” hashtagi ile Twitter üzerinden paylaşabileceğini söyledi.

(tarafsız haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.