Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları, 2015 yılının ilk yarısında Abu Dabi’den uçtuğu noktalara Cezayir, Edinburgh, Entebbe, Hong Kong, Kalküta ve Madrid’i ekleyecek.
Etihad Havayolları, 2014 yılının geri kalanında uçmaya başlayacağını daha önceden açıkladığı Perth, Roma, Puket ve Dallas ile birlikte önümüzdeki bir yıl içinde uçtuğu destinasyon sayısını 107’ye yükseltecek. Avrupa’nın önemli başkentleri Madrid (İspanya) ve Edinburgh (İskoçya) ile Hindistan’ın tarihi eyalet başkentlerinden Kalküta’ya ve Doğu Avrupa’nın önemli iş merkezlerinden Entebbe’ye (Uganda) günlük uçuşlar başlatacak olan şirket, dünyanın en önemli turistik ve ekonomik merkezlerinden Hong Kong’a haftada dört gün, Cezayir’in başkenti ve en büyük kenti Cezayir’e ise haftada üç gün uçuş gerçekleştirecek.Etihad Havayolları ayrıca, halihazırda Singapur aktarmalı olarak uçtuğu Brisbane’e (Avustralya) Haziran 2015 itibarıyla Abu Dabi’den üç kabinli Boeing 787-9 Dreamliner uçaklarıyla aktarmasız uçmaya başlayacak. Şirket aynı ay içinde ayrıca Singapur uçuşlarında üç kabinli Airbus A330-300 filosuyla, Moskova uçuşlarında ise üç kabinli Boeing 787-9 Dreamliner filosuyla uçmaya başlayarak bu rotalarda First Class hizmeti sunmaya başlayacak.

Etihad Havayolları 2015’in ilk yarısında filosuna üç yeni Airbus A380, üç yeni Boeing 787-9 Dreamliner ve üç yeni A320 uçak katacak. Halihazırda 102 uçakla hizmet veren şirketin 210 kesin yeni uçak siparişi ve 81 ek uçak için alım opsiyonu bulunuyor.

(TurizmdeBuSabah.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.