Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 5 kilometre mesafedeki Etimesgut Havaalanı’ndaki pistlerden biri protokolün kullanımına verilecek.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre Ankara’da Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 4. 5 kilometre mesafede bulunan EtimesgutHavaalanı’nda, protokol bölümü açılıyor. Yabancı ülkelerin devlet erkanının, Türkiye’ye geldikten sonra Çankaya Köşkü’ne 27 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı’nı kullanması trafik nedeniyle sorunlara yol açıyordu. Ayrıca Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da mesafe olarak uzak olan Esenboğa’yı kullanması trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Bu nedenlerle şu anda Türk Hava Kuvvetleri ve Türk Hava Kurumu tarafından ortaklaşa kullanılan Etimesgut Havalimanı’ndaki pistin 300 metre uzatılacağı ve protokolün kullanımına verileceği öğrenildi.

Erdoğan söylemişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, geçen Eylül ayında yaptığı açıklamada hem Etimesgut hem de Esenboğa Havalimanı’nın kullanabileceğini ifade ederek şunları söylemişti: “Devlet ve hükümet başkanları Etimesgut’taki havaalanına gelsinler. Orası şehir içinde bir yer. Sadece pistin 300 metre  uzatılması gerekiyor.

--1142797

 

1 Ağustos tarihli “Askeri Havalanı VIP havaalanı olacak” başlıklı haber için TIKLAYINIZ…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.