Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) gençleri girişimciliğe teşvik amacıyla gerçekleştirdiği ’12’nci Girişimcilik Haftası’ başladı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen Girişimcilik Haftası’nın açılışında, Akfen Holding ve TAV Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın bir konferans verdi. Konferansta Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndaki (GZP) pist uzatma çalışmalarına da değinen Akın, pistin gelecek dönemlerde denizin doldurularak uzatılabileceği sinyalini verdi.
‘Gazipaşa için İlham Olabilir’
Akın, dünyanın her yerinde iş yapabilmek için ve dünyayı doğru okuyabilmek için dilin çok önemli olduğunu vurguladı. Bugün dünyanın 10 ülkesinde 56 bin çalışanı olan TAV’ın personelinin yüzde 95’inin çok iyi derecede İngilizce bildiğini, İngilizce ile birlikte başka yabancı dil bilenlerin olduğunu anlatan Akın, İngiltere’den gelirken yanında getirdiği gazetedeki bir havalimanı pistinin uzatılmasıyla ilgili haberi gösterdi. “Bu haberi İngilizce bilmeseydim okuyamazdım” diyen Akın, bunun Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın pistinin uzatılması için ilham kaynağı olabileceğini söyledi.
‘Bu İnovatif Bir Düşünce’
Alanya-Gazipaşa Havalimanı’ndaki pistin denizin doldurularak uzatılmasının mümkün olabileceğini ancak bunun sadece inovatif (yenileşimci) bir düşünce olduğunu da aktaran Akın, inovatif düşünceleri olanların da ‘biri gelip beni keşfetsin’ diye beklememesi gerektiğini söyledi.
(Yeni Alanya)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.