Geleceğin uçağı dendiğinde aklınıza ne gelir? Mesela tek pencereli bir uçak?

Bulutlara dokunmaya ne dersiniz? Geleceğin havacılığına hoş geldiniz, yakın gelecekte prototip çalışmasının yapılması planlanan geleceğin uçağın konseptinde tek pencere bulunuyor ama bu pencere uçağın tamamını kaplıyor. Uçarken yeryüzünü, bulutları gördüğünüz duvarlara entegre edilmiş LED ekranlar ile Dünya ile iletişime geçebileceğiniz uçaklara hazır mısınız?

İngiltere merkezli CPI’da (İnovasyon Süreç Merkezi) çalışan bilim insanları hayallerin sınırlarını zorlayarak geleceğin uçağını tasarladılar. CPI yapılan tasarımın amacının insanları küçük plastik bir pencereden kurtararak gökyüzü ve teknoloji ile iç içe bir uçuş keyfi sunmak olduğunu açıkladı.

Teknolojinin ve hayal gücünün sınırlarının zorlandığı çalışma ile bulutların içinde uçmak tabiri hayata geçirilmeye çalışılacak. Uçağın yan panelleri ve tavanı şeffaf olacak. Şeffaf duvarlar içerisine yerleştirilmiş LED ekranlar sayesinde aynı zamanda bir ekran olabilecekken aynı zamanda çevredeki diğer uçakları da kendi üzerinde işaretleyerek diğer uçakların oluşturduğu trafiği kendi üzerinde gösterecek.

windowless-aircraft windowless-aircraft2 windowless-aircraft3 windowless-aircraft4 windowless-aircraft5

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.