Seyitgazi’de yaptığı yamaç paraşütünün düşmesi sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Göksu Aktuğ Kaya, yaşam mücadelesini kaybetti. Kaya’nın ölüme uçmadan önce sosyal medyada paylaştığı son fotoğraf yürekleri burktu.

Sakarya gazetesinde yer alan habere göre Doğançayır’da yamaç paraşütünün düşmesi sonucu ağır yaralan Göksu Aktuğ Kaya (38), hava ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılmıştı. Kalbi durduktan sonra tekrar çalıştırılan Kaya, gece saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetti.

4 arkadaşı ile birlikte yamaç paraşütü yapan Göksu Aktuğ Kaya (38) Seyitgazi ilçesi Doğançayır Mahallesi Kırgız Tepesi’nden atlamış, Kaya’nın paraşütü bilinmeyen bir nedenden dolayı Gökçederesi mevkisindeki ormanlık alana düşmüştü

112 Acil Servis ve jandarma ekiplerinin araması sonucu ağır yaralı olarak bulunan ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Kaya, Afyonkarahisar’dan havalanan helikopter ambulans ile olay yerinden alınarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Hastanenin Anestezi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alınan Kaya’nın dün gece saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Hayatını kaybeden Kaya’nın memleketi Yalova’da toprağa verileceği öğrenildi.

Öte yandan, Kaya’nın sosyal medyada paylaştığı son fotoğraf ise yürekleri burktu. En büyük tutkusunu gerçekleştirmeden öne fotoğraf çekilen ve paylaşım yapan Kaya şu ifadeleri kullanmıştı: “Sabah erken saatlerinde, Seyitgazi Ikarus Tepesi’nde soaring keyfi yaptık. Şimdi Kırgız’da uçuşlar başlıyor.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.