Germanwings Pilotlar Sendikası’nın yapacağı grev nedeniyle uçuşlarının %80’ini kapsayacak yeni bir uçuş planı hazırladı.

Germanwings, Pilotlar Sendikası’nın yapacağı grev nedeniyle yeni bir uçuş planı hazırladı. Sendika, 16 Ekim Perşembe günü saat 12:00 ile 24:00 arasında gerçekleştirilecek grevde 500 uçuştan %80’inin yapılacağını, Alman iç hatlarında yapılacak yaklaşık 100 uçuşun iptal edileceğini duyurdu. Yapılacak uçuşlar Germanwings, Lufthansa ve Eurowings’te çalışan gönüllü pilotlar tarafından gerçekleştirilecektir.

www.germanwings.com/latest sitesindeki yeni hazırlanan uçuş planından yolcular, uçuş durumlarını öğrenebilecek ve tüm taleplerini bildirebilecekler. Uçuşlarla ilgili son bilgiler web sitesinde düzenli olarak güncellenerek yayınlanacak. Grevden etkilenen yolcular www.germanwings.comweb sitesi veya çağrı merkezi üzerinden ücretsiz olarak tekrar uçuş rezervasyonu yapabilecek veya uçuşlarını iptal edebilecektir.
Sonbahar tatili için Almanya’ya gelen yolcuların Perşembe günü yapılacak dönüş uçuşları için havayolu şirketi olanca gücüyle çalışmakta ve yolcuların evlerine geri dönmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Germanwings ayrıca mağduriyeti en aza indirmek için diğer havayollarından uçak kiralamakta ve yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Alman havayolu bazı yolcuların da trenle seyahat edebilmeleri için kendilerine bilet temin edeceğini açıklamıştır.
Germanwings grev nedeniyle meydana gelen bu aksaklıklardan ötürü yolcularından özür diler, grevin yarattığı olumsuzlukları en aza indirmek için olanca gücüyle çalışmaktadır.
(Turizm Güncel)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.