Bölge turizmini canlandırmak, turizm sezonu uzatmak ve kış döneminde işletmelerin açık kalmalarını sağlayabilmek amacıyla yoğun emek harcayan GETOB, bu kez ANADOLUJET Havayolu firmasıyla yeni bir kampanyaya imza atıyor.

Konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bölge genelindeki Ulusal ve Yerel Basının temsilcileriyle Marmaris’te bulunan D Hotels Grand Azur’da bir araya gelen GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU, kampanya hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
BÜLBÜLOĞLU, yürütülecek kampanyaların Korhan KELEBEK, Hakan ALPAY, Tayfun BAŞKURT, Selda VURAL, Salim AKÇAY, Hakan KURTUL’dan oluşan ekip arkadaşlarımın ve Anadolu Jet Firmasından Demokan Murat ÖKTEM ve çalışma arkadaşlarının özverili çalışmaları sonucu gerçekleştirildiğini belirtti.

BÖLGE TURİZMİ İÇİN İLK’ LERİ YAPIYORUZ.
Turizmin ekip çalışması olduğu vurgulayan GETOB başkanı, konaklama sektörü ile birlikte bölge genelindeki farklı iş kollarındaki tüm işletmelerin gayreti ve bölge yaşayanının destekleriyle Bölge turizminin ve ekonomisinin canlanabileceğine dikkat çekti.
Katılımcılar ve turizm camiası tarafından İstanbul ve İzmir Fuarlarından sonra bölgemiz turizmi adına önemli bir çalışma olarak değerlendirilen ve 15 Nisan’da gerçekleştirilen MARMARİS TURİZM ŞÖLENİ’ni bölgemiz için bir ilk’ti.
Birbirinden değerli firmalar ve kişilerin iştirak ettiği bu şölenin semeresini şimdiden almaya başladık.
Marmaris uzun yıllardan beri ilk defa iç pazarda ciddi yoğunluk yaşıyor. Yerli turistimiz tüm işletmeciler için umut ışığı oldular. Cumhuriyet Bulvarının siteler başlangıcından Kordon Caddesinin sonuna kadar trafik sıkışıklığı yaşıyoruz. Ama bundan şikâyetçi değil tam tersine memnuniyet duyuyoruz.
Bu durum iç pazarda hak ettiğimiz yerli turisti almaya başladığımızın göstergesidir. Eğer bölge genelindeki tüm işletmeciler olarak, çarşı esnafıyla, taksicisiyle, dolmuşçusuyla, teknecisiyle el ele verip, güler yüzle ve kaliteli hizmet anlayışıyla gelen yerli turistimizi memnun gönderebilirsek yılda en az 500 Bin Türk misafir ağırlamamız mümkün, bu sayı artarak yükselebilir dedi.

2

ANKARA’DAN TARİFELİ UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI ŞİMDİ HEDEFİMİZ DAHA İLERİSİ
Bülent BÜLBÜLOĞLU sözlerini şöyle sürdürdü.
“GETOB olarak; destinasyonumuza hizmet vermekte olan Dalaman Havalimanına Ankara’dan tarifeli Uçak Seferleri başlatılması için Sayın Valimiz Amir ÇİÇEK beyefendinin destekleriyle yaptığımız girişimlerin olumlu sonuçlandığını ve karşılıklı direk uçak seferleri başladığını kamuoyu ile paylaşmıştık.
Şimdi hedefimiz daha da ilerisi. İstanbul ve Ankara dan başka, Yurtiçi ve Yurt dışından daha farklı yerlerden de Dalaman Havalimanına direk tarifeli seferlerin konulması için uğraşıyoruz dedi.

Demokan Murat ÖKTEM, GETOB BİZİM ÇOK ÖNEMLİ BİR DESTEKÇİMİZ.

AnadoluJet Firmasını temsilen Basın toplantısına katılan Anadolujet Marka işbirlikleri Koordinatörü Demokan Murat ÖKTEM “Dalaman Ankara arasında karşılıklı tarifeli uçak seferleri konulması aşamasında tanıştığımız GETOB yöneticileriyle güzel işlere imza koyacağımızdan şüphemiz yok. GETOB bize getirdiği her teklifi ısrarla takip ediyor ve bize önemli destekler veriyor. Şu an Dalaman-Ankara arasında haftada karşılıklı 10 sefer uçuşumuz var. Kış döneminde haftada 3 seferimiz devam edecek. Bu arada Ankara-Dalaman uçuşlarımıza 14 farklı il’den bağlantı sağlanabilmekte. Bu da çok önemli bir avantajdır.
Az sonra detayları açıklanacak olan kampanyalar bölge turizmine önemli katkılar sağlayacaktır. GETOB AnadoluJet Firması olarak bizim çok büyük destekçimizdir. Diğer bölgelerden de GETOB gibi bir destekçimiz çıkarsa o bölgelerle de işbirliği yapabiliriz diye konuştu.

İÇ PAZAR PAYIMIZIN DAHA DA ARTASI İÇİN PROJELERİMİZ VAR.
GETOB olarak AnadoluJet firması ile işbirliği içerisinde yaptıkları “AVANTAJ ROTALARI” isimli ilk projenin 1 Eylül 30 Eylül 2015 tarihlerini kapsayacağını belirten Başkan BÜLBÜLOĞLU, Anadolu jet firması çok düşük bedelle Ankara’dan Dalaman’a yolcuyu taşırken konaklama tesisleri işletmecileri de bu misafirlere otellerde %40 oranında indirim yapacağız. Proje dahilindeki restorantların ve Marmaris Ahu Hastanesinin (Check-Up) bu program dahilinde bölgemize gelen Anadolu jet yolcularına %25 oranında indirim yapıyorlar.
Özellikle belirtmek isteriz ki; Bu projemize Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası Başkanlığı da katkı sağladı. Bu vesile ile kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

KIŞ DÖNEMİNİ İÇİN DE FARKLI PROJEMİZ VAR.
GETOB olarak Turizm Sezonunu uzatmak için farklı bir projemiz var. AnadoluJet firmasının “AVANTAJ ROTALARI” isimli ilk projesi sona erdikten hemen sonra 01 EKİM 2015 ile 31 MART 2016 yani Kış periyodunda KIŞ AVANTAJLARI programı başlatıyoruz.
Bu program dahilinde belirlenen tarih aralığında bölgemizde tatil yapmayı düşünen misafirlerimiz için Gidiş/Dönüş Uçak bileti+Transferler+2 gece Konaklama hizmetlerinden oluşan Tatil Paketleri oluşturduk. Bu paketlerin ücreti konaklanacak tesilserin niteliğine göre 299.-, 349.- ve 449.- TL olarak belirlenmiştir. Tesislerde Konaklama ağırlıklı olarak Oda+Kahvaltı şeklindedir.
Bu kampanya için bölgemiz dahilinde faaliyet gösteren ve kış döneminde açık olan 4 ve 5 Yıldızlı Otellerimizden 10 tane tesis bulunmaktadır.

5

ANADOLU JET FİRMASI PROGRAMIN TANITIMLARINA BAŞLADI.
Uygulamaya konulan projelerin tanıtım çalışmalarının başladığını ifade eden GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU, proje ortağımız Anadolu Jet firması Uçak içi magazin dergilerinde, resmi web sitesinde, tüm tanıtım mecralarında, uçak içi anonslarda, Ulusal Radyo Spotlarında, basın bültenlerinde, Türkiye genelindeki tüm satış acentelerine asılan afişlerde ve Uçakların dış yüzeyine yapıştırılan stickerlerde bölgemizin ve programımızın reklamını yapıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu durum iç pazarda bölgemiz turizmi için çok güzel bir fırsattır, devamını sağlamak turizme hizmet veren tüm sektörlere tüm paydaşlara düşüyor dedi.

CALL CENTER’IMIZ 24 SAAT AÇIK
Bu program için kurduğumuz Call Center’in numarasının 0252 286 86 06 olduğunu belirten BÜLBÜLOĞLU, 24 saat açık olan çağrı merkezinin program hakkında ve bölge tesisleri ile ilgili bilgi verdiğini ve rezervasyonları aldığını kaydederek, bu program için call center’in açıldığı ilk günde 160 çağrı aldıklarını bunun da memnuniyet verici olduğunu belirtti.

KENDİ VATANDAŞIMIZ DA EN İYİ TATİLİ YAPABİLMELİ.
Türk insanının da erken rezervasyonlardan ve GETOB’un uygulamaya koyduğu farklı Avantaj Programlarından yararlanmaya başladığını, bölgemizin sayısal anlamda iç pazarda yükseliş kaydettiğini, Kültür ve Turizm Bakanlığının da bu artışı takip ettiklerini öğrenince memnun olduk diyen GETOB Başkanı, bizim insanımız Suriye’deki iç savaş nedeniyle tatilini ertelemiyor. İŞİD’i tatili ertelemek için bir tehdit olarak görmüyor. Bu durum bölgemiz turizmi için bir avantajdır. Türkiye’nin her bölgesinden misafirlerimizi ağırlamaya hazırız dedi.

İÇ PAZARDA İKİNCİ BÜYÜK DESTİNASYON OLDUK DİYEBİLİRMİYİZ?
GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU; bir gazetecinin “İç Pazarda ikinci büyük destinasyon olduk” diyebilirmiyiz şeklindeki sorusuna; şu an için bu ifadeyi kullanmak mümkün değil, ama tüm bölge işletmeleri, Odalar, STK’lar, Yerel yöneticilerimiz ve Turizme gönül verenler bölgemizi geliştirmek, güzelleştirmek ve tanıtmak için bu kararlılıkla ve azimle çalışmaya devam edersek yakalayacağımız başarıyla “İç Pazarda ikinci büyük destinasyon olduk dememiz mümkün olabilir” cevabını verdi.

11

DIŞ PAZAR AÇIĞINI İÇ PAZARDAN GELEN TALEPLE KAPATABİLİRİZ.
Toplantıda söz alan GETOB üyesi ve HİLTON Dalaman-Sarıgerme Resort&SPA Genel Müdürü Hakan ALPAY, Dalaman Havalimanı verilerine göre, 31 Temmuz 2015 itibariyle Dış hatlarda yolcu kaybımız %5 civarında. Bu da yaklaşık 40.Bin kişi eder. Aynı dönemde İç hatlardaki yolcu sayısında ise %19 artış var. Bu ciddi bir artıştır. Demek oluyor ki yerli turistlerimizi iyi ağırlayıp memnun edersek Dış pazar açığını İç Pazar misafirlerimizle kapatabiliriz dedi.

İNGİLTERE PAZARI İÇİN DE ÇALIŞIYORUZ.
Toplantıda bölgeniz ana pazarı konumundaki İngiltere ile ilgili küçük bir not aktaran BÜLBÜLOĞLU; geçen hafta sonu Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan ÖNAL ile görüşme fırsatım oldu. Kendisi bana İngiltere ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Normal’de Kasım ayında başlayan bölge tanıtım çalışmalarına Ağustos ayı başında başladıklarını ve Kültür ve Turizm Bakanlığının bu iş için ayırdıkları bütçeyi %40 arttırdıklarını ifade etti. Başkan BÜLBÜLOĞLU Bakanlığın yaptığı bu çalışma bölgemiz turizmi için olumlu bir gelişmedir diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.