Girne Amerikan’dan Öğretmenler Günü Uçuşu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Havacılık Yüksek Okulu 24 Kasım Öğretmenler gününde İstanbul’dan Ercan Havalimanına zafer uçuşu gerçekleştiriyor.

24 Kasım 2014 tarihinde Ercan Havalimanına inmesi planlanan GAÜ plotaj bölümü DA42 tipi çift motorlu eğitim uçağı öğretmenler için Kıbrıs semalarında uçacak. İstanbul’dan havalanıp Ercan Havalimanı’na iniş yapacak olan GAÜ DA42 eğitim uçağını GAÜ Küresel Bilim ailesi ile Pilotaj ve Havacılık bölümü öğrencileri karşılayacak. Uçakta GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile GAÜ Uluslararası Havacılık Akademisi Pilot ve Baş Yer Dersi eğitmeni Sezai Demirseren bulunacak.

Pilotaj bölümü ile ilgili GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar yaptığı açıklamada, küreselleşen dünyada, havacılık sektörünün gelişmesi ve pilot ihtiyacının artması ile birlikte havacılık alanına ilgilinin arttığı bildirildi. Akpınar, bu doğrultuda KKTC’de kurulu bir Üniversite tarafından ilk kez dünya standartlarında büyük bir oluşuma girildiğini belirtiği açıklamada, 3 adet yeni jenerasyon tek motor glass kokpit uçak, 2 adet yeni jenerasyon çift motor glass kokpit uçak ve 2 adet tek ve çok motorlu ileri seviye FNPT uçak simülatörü ile geleceğin lider pilotlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Ayrıca Akpınar, YÖK ve YÖDAK’tan alınan onayla birlikte eğitime başlandığı belirtilen açıklamada, eğitimlerin teorik kısmının GAÜ Kıbrıs yerleşkesinde, pratik kısmının ise İstanbul’da bulunan uçuş okulu bünyesinde olmak üzere 2 adımda gerçekleşeceği, her iki merkezde de son teknoloji ürünü simülattörler ile pilotaj eğitiminin verileceği ifade etti.

(Kıbrıs Postası)

(GÜNCELLENDİ)

GAÜ Havacılık Yüksek Okulu’nun zafer uçuşu ertelendi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Havacılık Yüksek Okulu 24 Kasım Öğretmenler gününde, gerçekleştirmeyi planladığı DA42 eğitim uçağı ile İstanbul’dan Ercan Havalimanına gerçekleştireceği zafer uçuşunu kötü hava şartları nedeniyle ertelendiğini ve önümüzdeki günlerde yeni tarih ve saat ile ilgili bilgi verileceğini bildirdi. Açıklama şöyle:
“Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Havacılık Yüksek Okulu 24 Kasım Öğretmenler gününde, gerçekleştirmeyi planladığı DA42 eğitim uçağı ile İstanbul’dan Ercan Havalimanına gerçekleştireceği zafer uçuşunun kötü hava şartları nedeniyle ertelendiğini, önümüzdeki günlerde yeni tarih ve saat ile ilgili bilgi verilecektir.”
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.