Selçuk İlçesi’nde, iki gün süren ‘TATCA Havacılık Fest’14’ adlı havacılık festivalinde, akrobasi uçaklarının birbirinden güzel gösterileri izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Selçuk’ta ilki geçen yıl TÜRKİYE Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) öncülüğünde düzenlenen Havacılık Festivali, bu yıl uluslararası boyut kazandı. Dün başlayıp bugün sona eren festivalde, hava akrobasi, sanal havacılık, paraşüt, helikopter, model uçak ve havacılık temalı yer gösterileri gerçekleştirildi. Festival kapsamında, çekilişle izleyiciler için de hediye uçuşlar düzenlendi. Onlarca katılımcı ilk kez uçuş keyfini yaşadı..

Festivalde beş uçakla akrobasi gösterisi yapan Romanya Şahinleri (Hawks of Romania) grubunun senkronize ve solo gösterileri yaklaşık 20 dakika sürdü. Kanatları birbirine değecek şekilde birbirilerine yaklaşan uçakların tehlikeli gösterileri izleyenlerde büyük heyecan yarattı.  Özellikle  ekibin  lider  pilotu   George Rotoru’nun  solo uçuşunda  ,Selçuk-Kuşadası yolu kenarındaki  iki  selvi ağacının arasından geçmesi   büyük alkış aldı.

Festivalde en büyük ilgiyi ise Türk akrobasi pilotları Ali İsmet Öztürk ile Oğuzhan Yararcan ve İtalyan akrobasi  pilotu Maurizio  Perissinotto gördü.

Festivale gelenler Selçuk Efes Havaalanı’nda kurulan havacılıkla ilgili stantları gezme olanağı buldu. Festivalde Vecihi Hürkuş Derneği de  yer aldı.

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.