Gökyüzünde adeta renk cümbüşü oluşturan paraşütçü sporcular havada süzülerek yaptıkları gösterilerle alkış aldı.

Türk Hava Kurumu ve Bolu Sportif Doğa Sporları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Abant Tabiat Parkı Çepni Yaylasında yapılan yamaç paraşütü gösterileri izleyenleri büyüledi.

Bolulu gençlere yamaç paraşütünü sevdirmek ve yamaç paraşütünü anlatmak olduğunu vurgulayan, Türkiye’de ilk defa 1995 yılında yamaç paraşütü okuluna açan yamaç paraşütü öğretmeni aynı zamanda THK personeli olan Orhan Özgülbaş, “Paraşütçülerimiz Çepni Yaylasının yaklaşık bin metrelik yüksekliğinden kendilerini paraşütle boşluğa salarak havada süzülüp muhteşem bir gösteri sundular. Renk cümbüşünü gösterdiler” diye konuştu.

Özgülbaş, Abant’ın ve Çepni Yaylasının yamaç paraşütü için en güzel yer olduğunu da vurgulayarak, “Bolu Sportif Doğa Sporları Derneğinin talebi üzerine paraşütçülerle bir araya geldik. Bu sporu sadece gençler değil orta yaş üstü insanlar da rahatlıkla yapabilmekte. Çepni Yaylası Türkiye’nin en güzel, en emniyetli yamaç paraşütü uçuş alanına sahip bir yer. Fethi’den bile doğa açısından çok güzel bir yer. 2 gün süren etkinliğimiz tamamlandı. Bizlere Bolu Valili, bolu belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları destek verdi.Myosvi Tour firması da sponsorluğumuzu üstlendi” dedi.

6’sı bayan olmak üzere toplam 21 paraşütçü Çepni Yaylasının yaklaşık bin metre yüksekliğinden kendilerini rüzgarın akışına bırakarak gökyüzünde renk cümbüşü oluşturması muhteşem bir görsellik yaratırken, hiçbir kazanın meydana gelmemesi ayrı bir sevinç yarattı. Paraşütçüler önümüzdeki günlerde tekrar bulaşmak üzere birbirlerine veda ederek ayrıldılar.

 

cümbüş b

(Bolu Olay)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.