Geçtiğimiz Pazar günü iki günlük greve gideceğini açıklayan Alman pilot sendikası, bugün itibarıyla sona eren greve yarın devam edeceğini açıkladı.

Pazartesi günü başlayan ve Salı günü gece yarısında sona eren ilk grev açıklamasından 150 binin üzerinde yolcu ve yaklaşık 1400 uçuş etkilenmişti. Emeklilik yaşının yukarı çekilmesini protesto eden pilotlar sadece 2014 yılı içerisinde neredeyse bir düzine grev kararı alarak Alman havacılık devinin uçuşlarını sekteye uğratmıştı. Alınan son grev kararları ise sadece Lufthansa ana şirketin pilotlarını bağlıyor, alt şirketler ve Germanwings bu karara dahil edilmedi.

5,400 pilotu temsil eden Alman pilot sendikası yıllardır uygulanan erken emeklilik hakkı anlaşmasındaki yaş sınırının 61’e çekilmesine karşı çıkıyor. Yıl içerisinde defalarca gerçekleştirilen eylemler ile durumu dile getiren sendika henüz hava yolu ile anlaşmaya yaklaşmış değil. 2014 yılı içerisinde yapılan eylemlerle yaklaşık 160 milyon Euro kaybeden şirketin bu kararı daha ne kadar değiştirmeyeceği ise merak konusu.

Lufthansa Hava Yolları iptal edilen uçuşların listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.