Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, Gümrük Müdürlüğü ile ilgili bölgede yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, Gümrük Müdürlüğü ile ilgili bölgede yaşanan sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Pekşen, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nü Trabzon’dan Giresun’a almak amacıyla, Ordu-Giresun Havalimanı’nda Gümrük Müdürlüğü kurulduğu yönünde basında haberler çıkması üzerine, uluslararası uçuşların gerçekleştirildiği Trabzon Havalimanı’ndaki Gümrük Müdürlüğü’nün kaldırılması; Trabzon Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün işlevsizleştirilme çabalarının olduğuna yönelik tarafına gelen şikayetler üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından cevaplandırılması talebiyle soru önergesi verdi. Avukat Haluk Pekşen bu bağlamda aşağıdaki soruları yöneltti:

– Uluslararası uçuşların gerçekleştiği Trabzon Havalimanı’ndaki Gümrük Müdürlüğü yıllar önce tasarruf tedbirleri çerçevesinde kaldırılırken, şimdi Ordu-Giresun Havalimanı’na Gümrük Müdürlüğü neden kurulmuştur?

– Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nü Trabzon’dan Giresun’a alma yönünde bir planlama mı yapılmaktadır?

– Trabzon ve Sarp gümrüğüne karşı olumsuz ve sistematik bir tavır takınmanızın nedeni nedir?

– Trabzon Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Giresun Gümrük Müdürlüğü’nün her çıkan tebliğ ile belli ürünler için ihtisas gümrüğü yapılmasının nedenleri nelerdir?

– Kamuoyunda tepki çeken yapılan bu işlemlerin nedeni Giresunlu olmanız mıdır?

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.