İstanbul bağımsız milletvekili Muhammed Çetin yine uçamadı.

 Çetin THY’nin kendisini uçurmadığını  twitter hesabından duyuran Çetin,daha önce de THY ile uçuş sorunları  yaşamıştı.

  Bağımsız Milletvekili Muhammet  Çetin, dün ailesi birlikte THY’nin New York-İstanbul uçağına binmek için geldiği Atatürk Havalimanı’nda, daha önce yaşanan olaylarda suçlu olduğunu kabul eden taahhütnameyi imzalamadığı için uçağa bindirilmedi.

Milletvekili Muhammed Çetin’e polisler ve avukat eşliğinde pasaport ve diğer eşyaları geri verildi, eşinin ve çocuklarının uçmasına ise izin verildi. Çetin, THY’nin tutumunun AK Parti’den istifa etmesi ve Başbakan’ın “bir bardak su bile vermeyin” söylemlerinin tezahürü olduğunu söyledi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, yaklaşık 1 yıl önce THY’den bilet aldığını, eşi ve 2 çocuğu ile birlikte Amerika’ya gitmek için geldiği bekleme salonunda görevlilerin getirdiği taahhütnameyi imzalamadığı için uçağa bindirilmediğini söyledi. Bunun üzerine onlardan kendisine şimdiye kadar yaptıkları haksızlıkları kabul eden belge istediğini belirten Muhammed Çetin, “Biz onu vermiyoruz dediler. Ben de bu kâğıdı imzalamayı kabul etmiyorum dedim. Bunun üzerine polisler ve bir avukat geldi, sizi uçağa bindirmiyoruz dediler. Böylece ailemi yalnız göndermek zorunda kaldım. Bunun sebebini biliyorsunuz, AK Parti’den istifa etmem ve Başbakan’ın ‘bir bardak su bile vermeyin’ söyleminin tezahürü. Herkes patronuna yaranmak için böyle şeyler yapıyor. Bize zulmediyorlar, kanunsuz davranıyorlar.” dedi.

HAMDİ TOPÇU: “KİMSE İLE POLEMİĞE GİRMEM”

Bağımsız Milletvekili Çetin’in uçağa alınmamasıyla birlikte Twitter üzerinde büyük bir söz düellosu yaşanmaya başlandı.Çetin’in takipçilerinin ağır eleştirileri ve mesaj paylaşımları THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu sinirlendirdi. Topçu, gece geç saatlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada’ yapılan eleştirilerin medeni olduğu sürece sorun olmadığını ancak hakaret boyutuna varan eleştirilere kimsenin hakkı olmadığını ‘ belirtti. 

Türk Hava Yolları’nın kurallarla yönetilen ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuş yönetim anlayışı olduğunu ifade eden Topçu, ilk mesajında,’ Zihin fukara olunca akıl ukala olur’ diye yazdı.Sonrasında  eleştiri sınırlarını aşan  ağır suçlamalar ve hakaret dolu mesajlar aldığını belirten Topçu, ‘THY kurumsal bir uygulamasını eleştirme adına şahsıma hakaret edenler hakkında savcılığa suç duyurusu yapacağım’  açıklamasında bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.