Cengiz Topel Havalimanı’ndan kalktıktan bir süre sonra düşen S-70B Sikorsky tipi helikopterde şehit olan görevli personel için askeri tören düzenlendi. Şehitlerimiz her gün görev uçuşu için çıktıkları hangar kapısından bu kez cennete uçmak üzere çıktılar.

Kartepe Karaardıç mevkisinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Binbaşı Deniz Akdeniz, Üsteğmen Çağrı Ceyhan, Astsubay Mehmet Karakaşoğlu ve Asteğmen Ömer Burak Öğüt için Cengiz Topel Deniz Hava Komutanlığı’nda tören gerçekleştirildi.

ASKERİ ERKAN AKIN ETTİ

Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Veysel Kösele, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Hava Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Baro Başkanı Tamer Solakoğlui, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu, şehit yakınları, şehitlerin silah arkadaşları ve askerler katıldı.

‘VATAN SİZE MİNNETTAR’

Saygı duruşu sonrası konuşan Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Ercan İncioğlu, “Dört kahraman Türk deniz havasını sonsuzluğa uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Kahraman şehitlerimizin çok değerli anne, baba, eş kardeş ve yakınları gözyaşlarınızı yürekten hissediyoruz. Şehitlerimiz, bu kutsal mesleği seçerek vatan ve millet sevgisi, asker için en yüksek makam olan şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Vatan ve millet uğruna hayatlarınızı ortaya koyarak Türk milli şanlı tarih sayfalarına adınızı altın harflerle yazdırdınız. Sizleri sonsuzluğa saygı ve vefa ile Allahtan rahmet değerli kederli aileleriniz ve silah arkadaşlarınıza baş sağlığı diliyoruz” dedi.

MEMLEKETLERİNE YOLLANDILAR

Sabahın erken saatlerinde Cengiz Topel Deniz Hava Komutanlığı’na gelen acılı aileler töreni gözyaşları içinde izledi. Şehitlerini askeri törenle uğurlayan aileler ardından cenazelerini alarak memleketlerine doğru yol çıktı. Kocaelili şehit Deniz Binbaşı Deniz Akdeniz(37) ise Gölcük’teki törenin ardından toprağa verilecek. Diğer şehitler ise şöyle: Ağrı doğumlu Deniz Üsteğmen Çağrı Ceyhan (29) İstanbul Ederine Kapı Şehitliği’nde, Ankara doğumlu Radar Astsubay Kıdemli Üsçavus Mehmet Karakaşoğlu (29) Ankara Cebeci Askeri Mezarlığı’nda, Eskişehir doğumlu Dsa. Astsubay Üsçavuş Ömer Burak Öğüt (28) Eskişehir’de toprağa verilecek.

137431-detay 137435 137438-detay

(Özgür Kocaeli)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.