Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Nevşehir’de faaliyet gösteren bazı balon firmalarına dava açtığı öğrenildi.
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (HAVA –İŞ) daha önce açıkladığı üzere Kapadokya’da da faaliyetlerine başladı. Nevşehir’den yayın yapan lalehaber.com.un haberine göre, Hava İş tarafından balon firmalarında çalışan işçilerin haklarını aramak amacıyla Kapadokya’da hizmete başlaması üzerine buna karşı çıkan bazı balon firmalarına karşı dava açtığı öğrenildi.
Hava İş tarafından önümüzde ki günlerde Nevşehir’de hangi balon firmalarına ve niçin dava açıldığı konusunda açıklama yapılması bekleniyor.

ali-kemal-tatlibal

“BALON İŞÇİLERİNİN  HAKLARINI SAVUNMAYA HAZIRIZ”

Öte yandan apron24.com.da yer alan haberde, “Hava-İş Sendikası, hem resmi web sitesinden hem de sosyal medyadan yaptığı çağrılarla, Nevşehir ve Kapadokya Bölgesi’nde çalışan balon işçilerini sendikalı olmaya davet etti.”

Sadece THY değil, tüm havacılık çalışanlarının haklarını korumak için yola çıktıklarını belirten, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Özellikle tüm haklardan mahrum, Kapadokya Bölgesi’nde, Nevşehir’de balon hizmetinde çalışan işçi kardeşlerimizi sendikalı yapmak için çalışıyoruz. Bu balonlarla yapılan uçuşlarda yaşanan kazalarda kimi işçiler öldü, kimileri de sakat kaldı. Şu anda yardıma muhtaç haldeler. İstiyoruz ki balon işçilerimiz de iş güvenliği olan, sosyal haklara sahip ve daha iyi şartlarda emeklerinin karşılığını alsınlar. Hava-İş Sendikası olarak bu kardeşlerimize kapımız sonuna kadar açık” diye konuştu.

celalettin_mericli

TURİZME DESTEK VEREN BALON İŞÇİLERİNE AÇIK DAVET !

Hava-İş Sendika Mali Genel Sekreteri Celalettin Meriçli’de resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada “Hava-İş Sendikası olarak Kapadokya ve Nevşehir’de turizme destek verip, ülke ekonomisine önemli katma değer sağlayan balon çalışanlarını sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.