Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), resmi sitesinden  yaptığı açıklamada Teknik A.Ş.’den Habom’a gönderilen personelin çalışma saatleri ve ücretleriyle ilgili açılan davaların devam ettiğini  bildirdi.

Teknik A.Ş.’de son zamanlarda haksız ve hukuksuz uygulamalar ile Hak-İş Federasyonuna bağlı Çelik-İş Sendikasının, yetkili olduğumuz ve taşımacılık iş kolunda yer alan, aynı zamanda gelecekte de yer almaya devam etmesi sektörün geleceği açısından da şüphe götürmez bir gerçeklik ifade eden, Teknik A.Ş. çalışanlarını bir takım kirli oyunlar ve siyasi manevralarla, Hava-İş Sendikamızdan koparma girişimlerini dikkatle takip etmekteyiz.

Üyelerimiz ve üyemiz olmak isteyen sektör çalışanlarını, aynı zamanda da kamuoyunu, yaşanan gelişmelere Hava-İş Sendikası yönetiminin kayıtsız kaldığı gibi yanlış ve asılsız bir algıya sevk etme girişimleri de dikkatimizden kaçmayan önemli bir husustur.

Hava-İş Sendikası yönetimi hiçbir zaman üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmasız bırakmadığı gibi gelecekte de korumaya devam edecektir.

Teknik A.Ş.’den Habom’a gönderilen çalışanlarımızın, çalışma saatleri ve ücretleri ile ilgili yaklaşık 1 ay önce açmış olduğumuz 2 dava devam etmektedir. Teknik A.Ş. Atatürk Havalimanı’nda çalışan üyelerimizin vardiya değişikliği ile ilgili yine yaklaşık 1 ay önce açmış olduğumuz bir dava da aynı şekilde devam etmektedir. Bakırköy 9.İş Mahkemesinde görülen işkolu davamız ve Danıştay da görülen, yönetmeliğin durdurulması ara kararını elde ettiğimiz davalarımızın süreçlerini de takip etmekteyiz.

Üyelerimizin yaşadıkları hak kayıplarıyla, sendikamıza üyelik haklarının ellerinden alınmamasına yönelik aldığımız tedbirler ile her türlü platformda sürdürdüğümüz girişimlerin, yakın zamanda olumlu neticeler vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kasıtlı olarak çıkartılan dedikoduları değil, Sendikamızın yapmış olduğu açıklamaları dikkate alınız.

HAVA-İŞ Yönetim Kurulu

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.