Ordu-Giresun Havaalanı’nın tüm özelliklerinin tamamlanmasıyla birlikte 2015 yılı Mart ayında hizmete gireceği bildirildi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı altyapı şantiye binasına geçerek, yüklenici firmanın Proje Müdürü Ömer Işık ve Yüksel Kahraman’dan inşaatının alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

ALT YAPI BİTTİ GİBİ

Ordu-Giresun Havalimanı inşaatındaki incelemelerinin ardından, değerlendirmelerde bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında altyapı ile ilgili çalışmalar bitme noktasına geldi. Altyapıda 10-15 günlük bir iş kaldığı bizlere iletildi. Ancak, idarece uygun görülmesi halinde konfor artsın, havaalanı çok daha mükemmel hale gelsin diye su ile dolu alan alanlar doldurulacak ve bu da 70 günde tamamlanacak” dedi.

“ANCAK MART AYINDA HİZMETE GİREBİLİR”

“Hiçbir sıkıntı olmasa dahil buranın uçak inmesine ve binmesine mani bir durum yok ama tamamen bitmesi Mart ayını bulacak gibi gözüküyor“ diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Şu durumda uçakların inip kalkışına mani bir durum yok. 15-20 gün sonra bile uçak inebilir buraya. Ancak dört dörtlük kulesiyle, her şeyiyle tamamlanıp yolculara hizmet vermesi için Mart ayını beklemek gerekiyor. Yani, havaalanımızın bitmesinde ve hizmete açılmasında hiçbir sorun gözükmüyor” şeklinde konuştu.

TERMİNAL BİNASI OLDUKÇA LÜKS OLACAK

Havaalanı terminal binasının oldukça donanımlı ve konforlu olacağını vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Havaalanımızın bütün apron dahil, yolcu bekleme salonları, çağın en modern ve en güzel binası olarak yapılacak. Son derece lüks, konforlu, her yönüyle düşünülmüş, büyüklüğü de yeterli olan binalar. Terminal binası 20 bin metrekare üzerinde kapalı bir alan üzerinde yapılıyor. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek, uluslararası uçuşlarda, VIP ve içindeki Freeshoplar dahil ileri bir teknoloji ile yapılıyor” diye konuştu.

(Giresun Işık)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.