Son dönemde yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Türk Hava Kurumu, cezaevine giren Osman Yıldırım’ın yerine seçilen Vacit Öktem’in istifa etmesinin ardından bir kez daha yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor.

Türk Hava Kurumu’nun (THK) cumartesi günü Kızılcahamam’da yapılacak 43. Genel Kurul öncesinde Mustafa San ve Kürşat Atılgan adaylıklarını açıklarken, eski Başkan Osman Yıldırım’ın 10 Ağustos’ta denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılması, kurum içinde Yıldırım’la ilgili ‘yeniden başkanlık’ iddialarını gündeme getirdi.

ÇEKİLECEK İDDİASI

Aynı zamanda THK Başkan Vekilliği görevini yürüten ve yarınki genel kurulda aday olan Mustafa San, diğer aday Kürşat Atılgan’ın seçim günü genel kurulda oluşacak atmosfere göre Osman Yıldırım lehine adaylıktan çekileceğini iddia etti. San, şunları söyledi:
“Çeşitli kaynaklardan ve basından takip ettiğimiz kadarıyla Osman Yıldırım’ın Kürşat Atılgan’la işbirliğine imza atacağını öğrendik. THK şube başkanlarımız her şeyi en objektif şekliyle değerlendirecektir. Bizim kimseyle bir kavgamız husumetimiz yok. Ancak, Atılgan’ın başında olduğu THK Vakfı 9 aydır kredilerini, 2 aydır da personel maaşını ödeyemiyor. Bu kuruluşların gördüğü zararlar bizleri de üzüyor. Osman Bey’in de seçim günü konuşma yapma isteği geldi bize.”

İFTİRA ATIYORLAR

Kendisine iftira atılarak seçim propagandası yapıldığını kaydeden Atılgan ise, şunları söyledi:
“Türk mahkemeleri Osman Yıldırım hakkında kararını verecektir. 11 ay cezaevinde kaldı, ilk mahkemede ise adli kontrol şartıyla mahkemece serbest bırakıldı. Dolayısıyla Osman Yıldırım’ın bu durumda herhangi bir pozisyon alması, herhangi birini desteklemesi iyi ve şık olmaz. Böyle bir şeyi de ben istemem zaten. Karşımızdaki rakipler kendilerinin bir şekilde Kürşat Atılgan’a başka bir şey diyemeyip de böyle iftiraları bulaştırmaya çalışıyorlar, propaganda aracı olarak kullanıyorlar. Osman Yıldırım’la herhangi bir temasım yoktur. Seçim günü gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Şu anda vekalet eden arkadaşımızın ‘ben çok iyi yaparım’ diyemediği için bir takım seçim oyunlarıyla yaptığı söylentiler. Bunların hepsi spekülasyondur, palavradır.”

BİZE, YAPILAN ÇALIŞMALARI DIŞARIDAN ALKIŞLAMAK DÜŞER

İddialarla ilgili olarak Ankara Hürriyet’e konuşan Osman Yıldırım ise şu ifadeleri kullandı:
“Türk Hava Kurumu’na yapılanları artık bize alkışlamak düşer. Bana genel kurul ile ilgili davetiye gelmedi, davetiye gelince arkadaşlarla değerlendirir konuşuruz. Ben başkan arkadaşlarımın ikisine de başarılar diliyorum. İkisini de tanıyorum, ikisi de kıymetli insanlar. THK’ya güzel hizmet edeceklerini biliyorum. Onun için hayırlı olsun diliyorum. THK delegeleri doğruyu bulur, hangi başkanım daha güzel hizmet edecekse, inşallah o seçilir. Benim birşey söylemem yanlış olur. San da Atılgan da, ikisi de benim arkadaşım.” (Hürriyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.