Batman Havalimanı’ndaki onarım çalışmaları 2016’ya ertelenebilir

Pist onarım çalışmaları nedeniyle 1 Nisan-30 Ekim 2015 tarihleri arasında uçuşa kapanması planlanan Batman Havalimanı’nda yolcuların mağdur olmaması için formül aranıyor. Onarımın önümüzdeki yılın kış mevsimine alınması planlanıyor…

ONARIM 2016’YA ERTELENEBİLİR

Batman Havalimanında pist yenileme çalışmalarının 7 ay sürecek olması, ilgili kurumları harekete geçirdi. Çalışmaların uzun sürede tamamlanacak olması nedeniyle yolcuların mağduriyetini göz önünde bulunduran Vali Azmi Çelik, onarım çalışmalarının önümüzdeki yılın kış mevsimine alınması için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Genelkurmay Başkanlığı’nın talebe olumlu bakması durumunda onarım çalışmaları 2016’ya ertelenecek.

TAKSİ YOLU GENİŞLETİLECEK

Havalimanında onarım çalışmaları başlatılmadan önce taksi yolu olarak kullanılan acil iniş pistinin de genişletilmesi planlanıyor. Bu sayede onarım çalışmaları bitene kadar günde iki kez uçak seferleri yapılabilecek. Yaklaşık 3 kilometreyi bulan Batman Havalimanı pisti yenileme çalışmaları bitine dek Batman-İstanbul ve Batman-Ankara seferlerinin ‘acil iniş pistine’ inişi sağlanacak. (Batman Çağdaş)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.