Türk Hava Yolları’nın Zafer Havalimanından İstanbul seferlerini Çarşamba günü iptal etmesine siyasi partilerin yöneticilerinden de tepki geldi. Siyasiler havalimanının yerini yanlış olduğunu söylediler

Havalimanının yeri yanlış

Türk Hava Yolları’nın Zafer Havalimanından İstanbul seferlerini Çarşamba günü ieptal etmesine siyasi partilerin yöneticilerinden de tepki geldi. Siyasiler havalimanının yerini yanlış olduğunu söylediler

Seferlerini yolcu azlığı sebebiyle iptal eden Türk Hava Yolları’yla ilgili çıkan haberler üzerine AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuven, CHP İl Başkanı Nevzat Ercan ve MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı konuyla ilgili durum değerlendirmesi yaptılar.

Şirket ile alakalı

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven bu durumun siyasi değil şirketle alakalı olduğunu belirtti. Yurdunuseven, “Bu Türk Hava Yolları’nın bir aksaklığı sanırım. Uçak seferlerinin devam etmesi gerekiyor. Bu Afyon için çok güzel bir uygulama devam etmesi gerekiyor. Yetkili arkadaşlar gerekli girişimlerde bulunacak” dedi. Yapılabilecek en güzel yerde yapılmıştır. Afyon, Uşak ve Kütahya’ya hitap eden ortak bir hava limanıdır. Uluslararası bir hava limanıdır. Ben kullanıyorum neden seferler iptal edildi bilemiyorum ama her kullandığımda uçak dolu oluyor” dedi.

Geçmiş olsun diyelim

Seferlerin iptalinin hava limanının yanlış yerde kurulmuş olmasına bağlayan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan; “Üzüldüm bu duruma. Ama böyle olacağı belliydi. Bu hava limanının ne Kütahya’ya,Uşak’a faydası var ne Afyon’a faydası var öyle bir yere hava alanı yapmışlar ki ülke zararına bir durum. Gereksiz bir yere hava alanı yaptılar yolcu kapasitesi olmayan bir yerde uçaklar neden insin neden kalksın. Bunu en başta düşünmeleri gerekirdi. Bizlerin cebinden çıkıyor. Sırf Sait Açba Kütahya’lı diye oraya planlamasını yaptı. Sisin çok olduğu uçağın inemeyeceği bir yere hava alanı yaptılar çalışmayacağı belliydi. Yazık bu milletin parasına. Ben İstanbul’a gitmek için 2 saat öncesinde çıkıp Kütahya ya gideceğim. Geçmiş olsun ne diyelim yapılışı hataydı” dedi.

Ölü bir yatırım

MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı ise bu durumu şirkete havale etmelerinin yanlış olduğunu söyledi. Yağcı, “Daha önceki yaptığımız açıklamalarda hava alanının yerinin yanlış bir yer seçildiğini söylemiştik. Faydalı olmayacak bir yerde kuruldu. Afyonkarahisar’ın potansiyeli tek başına bir hava alanı kaldırabilecek durumdadır. Fakat şehir merkezine 45 dakika uzaklıkta bir havaalanı maalesef ölü bir yatırımdır. Bu durumu şirkete havale etmeleri yanlıştır. Tamamen yanlış yere yapılan ve zamanın milletvekilinin kendi memleketine doğru götürmek istediği bir ölü yatırım olarak yanlış bir hava limanı haline gelmiştir” dedi. (Afyonkarahisar)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.