Mahan Havayolları’na ait EP-MNP kuyruk tescilli Airbus 310 tipi yolcu uçağ sabah saatlerinde  Atatürk Havalimanı’nda frenleri boşalınca park pozisyonundan çıkarak korkuluklara, ardından  korkulukların diğer tarafında bulunan apron  otobüsüne çarpmıştı.

HAVAŞ’TAN AÇIKLAMA :

Kazayla ilgili olarak Havaş’tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı :Havaş olarak yer hizmetleri sunduğumuz Mahan Havayolları’nın Tahran’dan gelen W5112 sefer sayılı uçağı, Atatürk Havalimanı’na inişini takiben saat o8:30 sularında park pozisyonuna geçmek üzere yönlendirme hizmeti aldığı sırada, teknik inceleme sonunda netlik kazanacak bir nedenle park yeri dışına çıkmış ve korkuluklara çarparak durmuştur.

Olay esnasında yönlendirme hizmeti veren görevlimizin dur ikazını birkaç kez tekrarlamasının ardından, Mahan Havayolları pilotu arıza nedeniyle ikaza uyamayacağını belirtmiştir. Ön dikmesi kırılarak park alanından çıkan uçak, yolcusu ve şoförü bulunmayan park halindeki apron otobüsüne çarpmış ve maddi hasar meydana getirmiştir. Mahan Havayolları’na ait uçağın pilotu ve yolcular sorunsuz şekilde uçaktan tahliye edilmiştir.Kazanın sebebi gerçekleştirilecek teknik incelemenin ardından netlik kazanacaktır.” 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.