Havayolu şirketlerinin yolcularına sunduğu ikram ürünlerinin uçuş sonrası atık olarak çöpe gitmemesi için  Facebook hesabı üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Tunç Berkman tarafından başlatılan imza kampanyası THY, Pegasus, Atlasjet ve Onur Air’ yönelik olarak başlatılan imza kampanyası internet kullanıcılarına şu şekilde duyuruldu:

“Uçuş firmalarında ikram planlaması geniş kapsamlı ve detaylı bir şekilde yürütülüyor. Uçuş süresince yolculara çeşit çeşit yemekler sunuluyor. Ancak, yolcular tarafından zaman zaman  bu ikramların tümü  yenmiyor ya da yarım bırakılıyor. Sonrasında da olduğu gibi paketi ile çöpe atılarak ziyan ediliyor. Tonlarca yiyecek ve içecek yıllardır bu şekilde ziyan oluyor. Hadi artık bu israfa birlikte bir son verelim.

Şimdi bu kampanyayı imzalayarak,  hava yolları yetkililerine sesimizi duyurabilir. Yenmeyen paketli yiyecekleri  israf etmemeleri ve ihtiyacı olan insanlara ulaştırmaları için belirli kurumlarla işbirliği yaparak havalimanlarında belli noktalarda bu yenmeyen paketli yiyeceklerin toplanması doğrultusunda çağrımıza destek olabilirsiniz.

Birlikte harekete geçerek bu israfın önüne geçebilir, tüm Türkiye’nin bu konudan haberdar olup destek olmasını sağlayabiliriz. Lütfen kampanyayı imzala, paylaş, ”

(Fotoğraf temsilidir)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.