Rock şarkıcısı Hayko Cepkin, hakkında çıkan “Hayko Cepkin’in Kapısını Kırdığı Uçağın Bakımı Yapıldı” başlıklı haber hakkında avukatı Talat Güneş aracılığıyla açıklamada bulundu.

Avukat Güneş tarafından kaleme alınan açıklamada 27 Temmuz 2015 tarihinde “Hayko Cepkin’in Kapısını Kırdığı Uçağın Bakımı Yapıldı” başlığı ile yayımlanan habere ilişkin olarak yanlış bilgilere dayalı ve müvekkili toplum nazarında küçük düşürücü kamu malına zarar verici bir kişi olarak tanıtmaya yönelik ithamlar taşıdığı belirtilerek, haberde geçen olaya yer verilmiştir. Buna göre; 23 Ekim 2013 tarihinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 29 paraşüt sporcusunun havada el ele tutuşarak Türkiye rekorunu kırdığı çalışmanın antrenman uçuşundan yaşanan olay. Şu şekilde gerçekleşti, Türk Hava Kurumu tarafından Selçuk Efes Havaalanı’nda paraşüt atlayışlarında kullanılan ve daha önce paraşütçü kapısı kırılmış ve yerine eğreti bir sürgülü kapı takılmış olan Cessna Caravan C208 tipi uçaktan yapılan antrenman atlayışı sırasında Hayko Cepkin’den önce kapıdan çıkış yapan sporcunun kapıya takılması sonucunda kapı yerinden çıkmış ve Hayko Cepkin ve diğer paraşütçülerin üzerine düşmüş ayrıca Hayko Cepkin’in kask ve gözlüğüne çarpmıştır denildi. Sporcularında kasklarında bulunan kamera ile de kayda geçen olayın kamera kayıtlarının hala saklandığı yapılan açıklamada belirtildi.

Uçağın tamir sürecine ve Hayko Cepkin tarafından hava sporlarının sevdirilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalara da yer verilen açıklamada yapılan haber nedeniyle gerekli yasal yollara başvurulacağı belirtildi.

<blockquote class=”twitter-tweet” lang=”tr”><p lang=”tr” dir=”ltr”>Basında Çıkan ‘Hayko Cepkin’in Hasar Verdiği Paraşüt Uçağı Geldi’ konu başlıklı haberlere hukuken yanıt…al sanaa\m/ <a href=”http://t.co/BsfymlVZw3″>pic.twitter.com/BsfymlVZw3</a></p>&mdash; HAYKO CEPKİN (@HAYKOCPQN) <a href=”https://twitter.com/HAYKOCPQN/status/635835094314405888″>24 Ağustos 2015</a></blockquote>
<script async src=”//platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.