Kazakistan’da hazine desteği ile bölgesel havayolu şirketi kuruldu. Kazakistan’ın 14 bölgesini bir birine bağlamayı amaçlayan şirketin seferlerine 20 Temmuz’da başlaması bekleniyor.

Kazakistan’da hazine fonu kullanılarak kurulan Qazaq Air’ın tanıtımı Astana Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Yapılan tanıtım etkinliğinde medya temsilcileri ve davetliler şirketin seferlerinde kullanacağı Kanadalı uçak üreticisi Bombardier üretimi Dash 8 Q400 model uçakları yakından inceleme fırsatı buldu.

FTK_9157

Qazaq Air Proje Müdürü Blair Pollock yaptığı açıklamada havayolu için Dash 8 Q400 tipi uçakların modern turboprop motorları, yüzde 30’a varan yakıt tasarrufları ve sahip oldukları performans özellikleri ve teknolojik imkanlar sebebiyle tercih edildiklerini açıkladı. Pollock yaptığı açıklamada şirketin henüz bir fiyat açıklayamayacağını ancak erken rezervasyon ile uygun fiyatlar ile uçmanın mümkün olacağını söyledi. Pollock ayrıca yaptığı açıklamada ilk uçuşun 20 Temmuz’da Almatı’dan Pavlador’a yapılmasını umduklarını söyledi.

FTK_9155

Pollock tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada Qazaq Air’in Kazakistan’ın bir arada yaşayan birleşen insanlarını temsil ettiğini, Qazaq Air!in logosunda 14 daire bulunduğunu ve bunun ülkenin 14 bölgesini temsil ettiğini söyledi.

FTK_9154

Ortalama 800 kilometrelik bir çap içerisinde seferlerini gerçekleştirecek olan Qazaq Air Kazakistan’ın 12 şehrini birbirine bağlayacak.

Kaynak: www.bagimsizhavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.