Avrupa’nın en yoğun havalimanı konumunda bulunan Londra Heathrow Havalimanı 2016 yılında 75,7 milyon yolcuya hizmet verdi.

2015 yılına göre yüzde 1 yolcu artışı ile 75,7 milyon yolcuya ulaşan Londra Heathrow Havalimanı, Dubai’ye kaptırdığı Dünya’nın en yoğun havalimanı unvanına rağmen hala Avrupa’nın en yoğun havalimanı unvanını koruyor.

Havalimanı işletmesinden yapılan açıklamada güçlü bir finansal yıl geçiren Heathrow Havalimanı 2016’da alınan 3’üncü pist kararıyla da önümüzdeki sürece daha da büyüyerek girmeyi hedefliyor.

2016 yılında gelirlerini yüzde 1,5 oranında artıran Londra Heathrow Havalimanı 2,8 Milyar Pound (3,48 Milyar Dolar) gelir elde etti.

Kargo kapasitesinde yüzde 3’lük bir artış sağlayan havalimanı ayrıca 2016 yılında Jakarta, San Jose, Santiago ve Inverness’e uçuş sağlamaya başladı.

Londra Heathrow Havalimanı Genel Müdürü John Holland-Kaye yaptığı açıklamada 2016’nın havalimanı için önemli bir yıl olduğunu söyledi ve 76 bin çalışanları ile gurur duyduklarını ifade etti. Düşük maliyet ile kaliteli hizmet sunduklarını ifade eden Holland-Kaye, ülke ve Dünya ticaretine hizmet ettiklerini söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.