Rusya ile Ukrayna’dan direkt Pobeda ve Pegasus uçuşlarına rağmen Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın 1 milyon yolcu hedefi bu yıl da askıya alındı

Gazipaşa-Alanya Havalimanı, 1 milyon yolcu hedefini 1 yıl daha öteledi. Pobeda ile Pegasus’un önümüzdeki sezon ilk kez Rusya ile Ukrayna’dan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na direkt uçuş başlatacak oluşlarına rağmen Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın 2017 yolcu hedefi 900 bin olarak belirlendi.

HEDEF 2015’İ YAKALAMAK

Bir TAV yetkilisi “Hedefimiz, büyük bir aksilik olmazsa bu yıl 2015 rakamlarına ulaşmak” dedi. Gazipaşa-Alanya Havalimanı, 2015 yılında 914 bin 17 yolcuya ulaşarak rekor kırmış, 2016’da toplam yolcu sayısı yüzde 19, dış hat yolcu sayısı ise yüzde 37 düşmüştü.

REZERVASYON YOK AMA İPTAL ÇOK TÜRSAB

Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu “Alanya aşığı İskandinavlardan da hiç ilgi yok. Bu sezon 2016’dan bile kötü geçebilir” dedi. Çavuşoğlu, son olarak Danimarka’dan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na haftada iki uçuş için yaptıkları anlaşmanın iptal olduğunu belirterek “Danimarka’dan sezon boyunca Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na toplam 64 uçak gelecekti. Ancak rezervasyonların çok düşük oluşu nedeniyle iptal ettiler” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.