Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Hedefimiz en çok 9 yıl sonra küçük segmentli de olsa uçak projesi çizen bir fakülteli üniversite olmak” dedi. GAÜN’ün güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu da vurgulayan Coşkun, “Ben rektör değil bir ceo ekibi, öğrencileri ağabeyi, büyüğüyüm” dedi.

 

REKTÖR DEĞİL, CEO EKİBİYİM

TRT Okul’un Rektörler Konuşuyor Programı’na konuk olan Coşkun, tüm üniversitelerin yönetim kadrolarının doğal olarak kendi üniversitelerinin en iyi üniversite olduğu görüşünü dile getirdiğini kaydederken, “Kimse ‘Benim yoğurdum ekşi’ demiyor. Aman ben söyleyeyim. Benim yoğurdum biraz ekşimsi. Çünkü bizim yoğurdumuz doğal ev yoğurdu. Biz, öğrenci olarak ve hayatın içinde öğrenmeyi hedef alan, huzur ve mutluluk içerisinde ama sosyal donanımı da öğrenimi sırasında tamamlayacak nitelikli gençler yetiştirmenin iklimini yaratan bir üniversiteyiz “ dedi. Yönetiminde olduğu Gaziantep Üniversitesi’nde akademik kadroya ‘Ben rektör falan değilim. Ben bir Ceo ekibiyim’ görüşünü sıkça dillendirdiğini vurgulayan Rektör Coşkun, ‘Öğrenciler açısından ise bir arkadaş, bir büyüğüm. Böyle algılıyorum. Mesela öğrenci bazen gece yarısı tweet atar. Cevap veririm. ‘Fakesiniz’ derler. ‘Fake değilim’ derim. Biz öğrencilerimizle bu kadar ilgilenmeye çalışıyoruz. İlgilendiğimizi kendilerine hissettirmeye çalışıyoruz. Bu güven çok önemli” diye konuştu.

 

9 YILDA UÇAK TASARLAYAN ÜNİVERSİTE HEDEFİ

Gaziantep’in huzurlu bir kent olduğunu, mühendislikte her seviyede öğrencisi olan, Tıp’ta Türkçe- İngilizce fevkalade iyi bir eğitim veren GAÜN’ün sosyal bilimlerde de çok iyi fakülteleri bulunduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, konuşmasının devamında şöyle dedi: “Bu yıl Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne öğrenci alıyoruz. Plotaj eğitiminin yanı sıra, uçak bakım mühendisliği eğitimi verilecek bu fakültede. Havaalanı’nda hangarımızı kiraladık. İki uçak siparişi verdik. Hedefimiz, 9 sene sonra oradan en azından küçük segmentte bir uçak imalatının nasıl olacağının projeleri başlamış olan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne sahip bir üniversite olmak” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.